TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Głos Tomasza Knapika w każdym słupskim autobusie
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.06.2020 20:00:49
Głos Tomasza Knapika w każdym słupskim autobusie fot. MZK Słupsk

Tomasz Knapik – polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny użyczy swojego głosu dla systemu informacji pasażerskiej ZIM Słupsk.

Tomasz Knapik – polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny użyczy swojego głosu dla systemu informacji pasażerskiej ZIM Słupsk.

To początek szeregu zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w pomorskim mieście.

Rozbudowany system

Trwają intensywne prace związane z wdrożeniem nowego rozkładu jazdy dla wszystkich linii komunikacji miejskiej. Zanim autobusy pojadą nowymi trasami i zgodnie z nowymi godzinami funkcjonowania, ZIM Słupsk przygotował pakiet udogodnień, dzięki którym korzystanie z usług komunikacji miejskiej będzie wygodniejsze.

We wszystkich autobusach pojawią się dodatkowe komunikaty głosowe o numerze linii i kierunku jazdy. Zmodyfikowana zostanie również informacja o następnych przystankach. Komunikat głosowy wygłaszany w pojeździe, oprócz informacji o najbliższym przystanku, będzie obejmował także informację o kolejnym przystanku. Przykładowa informacja będzie wyglądać w następujący sposób:

"Linia numer 18, kierunek: Klonowa" / "Następny przystanek: Sienkiewicza. Kolejny: Grodzka".

Jednocześnie informacja wizualna prezentowana na wyświetlaczach i głosowa w pojazdach zostanie rozszerzona o szczegółową charakterystykę wariantu danego kursu. Przykładowo w rozkładzie jazdy autobusu linii 19, kursy wykonywane do Strefy Ekonomicznej są opatrzone literą A. Informacja ta będzie prezentowana również na wyświetlaczach w pojazdach oraz wygłaszana przez lektora. Już teraz tego typu informacje są prezentowane na przystankowych tablicach Systemu Informacji Pasażerskiej.

Nowy lektor

W związku z rozbudową systemu głosowej informacji pasażerskiej, planowanym uruchomieniem nowych tras i nowych przystanków, w pojazdach pojawią się zmienione zapowiedzi głosowe.

- Chodzi o numer linii, autobusu, umiejscowienie kolejnych przystanków oraz kierunek jazdy – mówi Hubert Tosik z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Co najważniejsze, będą one teraz wygłaszane przez znanego lektora Tomasza Knapika.

Na razie trwa testowanie systemu. We wszystkich autobusach komunikacji miejskiej w Słupsku nawigacja pasażerska z głosem Tomasza Knapika zacznie działać w ciągu kilku tygodni.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
informacja
pasażer
Słupsk