TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kontrolerzy już myślą o wakacjach (i nie oznacza to, że przestaną kontrolować)
ZIKIT TL, TransInfo - Opublikowano: 14.06.2017 14:24:26
Kontrolerzy już myślą o wakacjach / fot. ZIKiT

Od dziś krakowscy kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych zostały wprowadzone w Krakowie w ubiegłym roku. Uczniowie, aby z nich korzystać, musieli mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Aby przyzwyczaić do tego dzieci, kontrolerzy przypominali o tym na bieżąco w trakcie kontroli, jak również ZIKiT przygotował specjalne oprawki z napisem "Z legitymacją bezpłatnie miejską komunikacją w roku szkolnym". Były przekazywane dzieciom podczas akcji edukacyjnych, jak również podczas kontroli biletów w tramwajach i autobusach.

Celem wprowadzenia bezpłatnych przejazdów była zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej uczniów i ich rodziców. Nie chcielibyśmy teraz, aby ten efekt był odwrotny, gdy w czasie wakacji poprosimy o okazanie biletu. Chcemy, żeby najmłodsi pasażerowie byli do tego przygotowani – mówi Marcin Bonisławski z firmy Renoma, która kontroluje bilety w Krakowie.

O warunkach bezpłatnego podróżowania po Krakowie  ZIKiT przypomina dzieciom również podczas Akademii mobilności, edukacyjnych spotkań, w których wzięło udział już kilkaset uczniów szkół podstawowych w Krakowie.

Chcemy pokazać najmłodszym krakowianom czym jest mobilność i dlaczego warto wybrać komunikację miejską podróżując po Krakowie - mówi Łukasz Franek, zastępca Dyrektora ds. Transportu w ZIKiT.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
kontroler

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.