TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kontrolerzy już myślą o wakacjach (i nie oznacza to, że przestaną kontrolować)
ZIKIT TL, TransInfo - Opublikowano: 14.06.2017 14:24:26
Kontrolerzy już myślą o wakacjach / fot. ZIKiT

Od dziś krakowscy kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Od dziś krakowscy kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych zostały wprowadzone w Krakowie w ubiegłym roku. Uczniowie, aby z nich korzystać, musieli mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Aby przyzwyczaić do tego dzieci, kontrolerzy przypominali o tym na bieżąco w trakcie kontroli, jak również ZIKiT przygotował specjalne oprawki z napisem "Z legitymacją bezpłatnie miejską komunikacją w roku szkolnym". Były przekazywane dzieciom podczas akcji edukacyjnych, jak również podczas kontroli biletów w tramwajach i autobusach.

Celem wprowadzenia bezpłatnych przejazdów była zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej uczniów i ich rodziców. Nie chcielibyśmy teraz, aby ten efekt był odwrotny, gdy w czasie wakacji poprosimy o okazanie biletu. Chcemy, żeby najmłodsi pasażerowie byli do tego przygotowani – mówi Marcin Bonisławski z firmy Renoma, która kontroluje bilety w Krakowie.

O warunkach bezpłatnego podróżowania po Krakowie  ZIKiT przypomina dzieciom również podczas Akademii mobilności, edukacyjnych spotkań, w których wzięło udział już kilkaset uczniów szkół podstawowych w Krakowie.

Chcemy pokazać najmłodszym krakowianom czym jest mobilność i dlaczego warto wybrać komunikację miejską podróżując po Krakowie - mówi Łukasz Franek, zastępca Dyrektora ds. Transportu w ZIKiT.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
kontroler
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.