TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

"Przygarnij Plakat" – specjalna kampania od AMS dla ASP
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.07.2018 12:27:58
Przygarnij Plakat

#PrzygarnijPlakat – to tytuł specjalnej kampanii AMS, w której po raz pierwszy w historii plakaty nagrodzone na Międzynarodowym Biennale Plakatu zostały wyeksponowane w przestrzeni miejskiej.

#PrzygarnijPlakat – to tytuł specjalnej kampanii AMS, w której po raz pierwszy w historii plakaty nagrodzone na Międzynarodowym Biennale Plakatu zostały wyeksponowane w przestrzeni miejskiej.

Dodatkowo, na przystankach można posłuchać werdyktu Jury, poznać informacje o autorze plakatu oraz wziąć udział w konkursie.

Siedem plakatów nagrodzonych na tegorocznym 26. Międzynarodowym Biennale Plakatu można od lipca oglądać na Premium Citylightach w wiatach przystankowych i słupach reklamowych AMS w Warszawie. Na wybranych przystankach, dzięki wbudowanym odtwarzaczom mp3, przy użyciu własnych słuchawek, można posłuchać uzasadnienia werdyktu Jury i poznać informacje o autorze plakatu. Informacje dostępne są także na specjalnie przygotowanej stronie konkursowej www.przygarnijplakat.pl.

Kampanii towarzyszy konkurs pod tym samym tytułem, w którym internauci i odbiorcy dzieł mają szansę zdobyć jedno z nich. Wystarczy, że sfotografują wiatę przystankową z wybranym plakatem lub własną ścianę, na której chcą go powiesić i uzasadnią, dlaczego plakat ma trafić właśnie do nich. Nagrodami w konkursie są kulturalne pakiety od jego organizatorów – AMS i ASP – oraz wybrane plakaty w formacie B1.

– Biennale Plakatu zawsze było oknem na świat dla polskich artystów, okazją do poznania światowych nurtów i kierunków rozwoju tej sztuki. Nagrodzone prace, można było dotąd oglądać jedynie na wystawach towarzyszących temu wydarzeniu – mówi prof. Lech Majewski, Prezydent Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. – W tegorocznej edycji, dzięki współpracy z AMS, wychodzimy z dziełami do szerokiej publiczności, mając nadzieję, że plakat wzbudzi emocje, zaintryguje czy też zachęci, by przygarnąć go na stałe – dodaje.

Akcja #PrzygarnijPlakat promuje trwające od 9 czerwca w Warszawie 26. Międzynarodowe Biennale Plakatu – najstarsze i jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń artystycznych poświęconych plakatowi. W tegorocznej edycji wzięło udział 236 twórców z całego świata. Nagrodzono siedem plakatów, które można zobaczyć na stołecznych ulicach i na towarzyszącym Biennale wystawom w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 (wejście od ul. Traugutta).

Jedną z imprez towarzyszących Biennale jest wystawa wybranych prac z osiemnastu konkursów Galerii Plakatu AMS, które można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Organizatorem 26. Międzynarodowego Biennale Plakatu jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, współorganizatorami są AMS, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Więcej informacji o akcji #PrzygarnijPlakat na www.przygarnijplakat.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
AMS
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.