TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZIKiT-owa akademia mobilności
ZIKIT TL, TransInfo - Opublikowano: 16.03.2017 11:25:37
ZIKiT-owa akademia mobilności

15 marca w ZIKiT przy ul. Centralnej 53 gościli uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 65. Dzieci uczestniczyły w "Lekcji mobilności" i odwiedziły Centrum Sterowania Ruchem. Poznały podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską. ZIKiT-owa akademia mobilności to część większego planu edukacyjnego.

Lekcje organizowane są przez Zespół Mobilności Aktywnej w ramach Akademii Młodego Krakowianina. Dzięki projektowi Krakowa uczniowie odwiedzają różne jednostki i spółki miejskie.

Do ZIKiT-u dzieci zostały przywiezione autobusem, który udostępniła firma Mobilis. W czasie przejazdu poruszany był temat jak należy zachowywać się w komunikacji zbiorowej, czego nie wolno robić i dlaczego uczniowie szkół podstawowych muszą wozić ze sobą ważną legitymację szkolną a inni pasażerowie kupić bilet. W przejeździe wzięli udział także umundurowani kontrolerzy z firmy Renoma.

Natomiast na sali konferencyjnej ZIKiT dzieci dowiedziały się czym zajmuje się nasza jednostka. W Centrum Sterowania Ruchem obejrzały film dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Całe wydarzenie trwało około 2,5 godziny.

Kolejna lekcja mobilności odbędzie się pod koniec marca.


Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
akcja

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.