TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

27 tysięcy kontroli miesięcznie. Cel Krakowa
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.02.2020 15:30:43
27 tysięcy kontroli miesięcznie. Cel Krakowa ; fot. UM Kraków

Krakowskich pasażerów czeka więcej kontroli biletów w komunikacji miejskiej.

Krakowskich pasażerów czeka więcej kontroli biletów w komunikacji miejskiej.

Co najmniej 27 tysięcy kontroli miesięcznie w autobusach i tramwajach będzie przeprowadzać firma Renoma, która podpisała nową umowę z Zarządem Transportu Publicznego. To ponad 10 tysięcy więcej, niż dotychczas.

Jak informuje dyrektor ZTP Łukasz Franek, dotychczasowa ilość kontroli była niewystarczająca w stosunku do liczby mieszkańców miasta.

Kontrolerski przetarg

Przypomnijmy, że ZTP Kraków jesienią ogłosił przetarg na kontroli biletów, a w listopadzie otworzono oferty , które w części dotyczącej kontroli biletów przedstawiły firmy:

  • Zakłady Wielobranżowe "Renoma" Sp. z o.o. z ceną  20 606 982,12 PLN,

  • Kancelaria Wierzyciel Sp. z o. o. z ceną 24 697 032,24 PLN.

ZTP zamierzał przeznaczyć na to zadanie kwotę 10 400 000,00 PLN.

Okres realizacji umowy w zakresie kontroli biletów wyniesie 24 miesiące od 1 lutego 2020 roku.

Kontrola biletów

Jak czytamy w przetargowym SIWZie, usługi kontroli biletów miałyby objąć kontrolę dokumentów przewozu w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie, pobieranie opłat dodatkowych i należności przewozowych, rozpatrywanie skarg i reklamacji pasażerów.

Liczba przeprowadzonych kontroli w ciągu miesiąca w okresie od września do czerwca nie może być mniejsza niż 23 000 (przy czym parametr ten stanowi kryterium oceny ofert), a w okresie od lipca do sierpnia – ma być nie mniejsza niż 70% liczby wejść dla okresu od września do czerwca.

Liczba wystawionych wezwań do zapłaty w ciągu miesiąca w okresie od września do czerwca nie może być mniejsza niż 6 000, a w okresie od lipca do sierpnia nie mniejsza niż 5 000. W miesiącach, w których wystąpi co najmniej pięć dni z bezpłatną komunikacją, liczba przeprowadzonych kontroli oraz wystawionych nałożeń powinna być nie będzie mniejsza niż liczba przeprowadzonych kontroli i wystawionych wezwań do zapłaty w miesiącach wakacyjnych tj. lipiec – sierpień.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
Kraków
Renoma