TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

51 mln zł z UE na projekty komunikacyjne w Radomiu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 06.07.2018 09:46:14
51 mln zł z UE na udogodnienia komunikacyjne w Radomiu

Ponad 51 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma miasto Radom i powiat radomski na zakup elektrycznych autobusów, montaż nowych wiat przystankowych, budowę ścieżek rowerowych i rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Ponad 51 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma miasto Radom i powiat radomski na zakup elektrycznych autobusów, montaż nowych wiat przystankowych, budowę ścieżek rowerowych i rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Całkowita wartość projektu to prawie 71 mln zł.

Ponad 51 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma miasto Radom i powiat radomski na zakup elektrycznych autobusów, montaż nowych wiat przystankowych, budowę ścieżek rowerowych i rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Całkowita wartość projektu to prawie 71 mln zł.

Celem projektu są nie tylko udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców, ale i ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu. "Chcielibyśmy, żeby Radom był jak najczystszym miastem" – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Dlatego – jak zaznaczył - miasto zamierza kupić 10 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania pojazdów i monitorowania infrastruktury. Planowana jest też budowa i przebudowa 10 ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i dróg dla rowerów.

W ramach projektu do potrzeb parkingu "Parkuj i Jedź" ma być dostosowany wielopoziomowy parking u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza. Działający w mieście Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zostanie rozbudowany o 20 nowych tablic na przystankach autobusowych. "To wszystko elementy, które będą tworzyły w mieście tzw. Strefę Wygodnego Ruchu" - podkreślił wiceprezydent Konrad Frysztak.

Projekt będzie realizowany przez gminę miasta Radom w partnerstwie z powiatem radomskim. Powiat planuje budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom oraz Taczów - Taczówek - Milejowice.

Wartość projektu to prawie 71 mln zł, z czego ponad 51 mln zł wynosi dofinansowanie z UE.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Unia Europejska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.