TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

800 łódzkich przystanków z nową informacją pasażerską
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.03.2017 12:17:11
800 łódzkich przystanków z nową informacją pasażerską

Rusza wielka akcja informacyjna o kompletnie zmienionej siatce połączeń w Łodzi. Nowe plany komunikacyjne pojawią się m.in. na 800. przystankach.

Rusza wielka akcja informacyjna o kompletnie zmienionej siatce połączeń w Łodzi. Nowe plany komunikacyjne pojawią się m.in. na 800. przystankach.

800 łódzkich przystanków zostanie wyposażonych w nową informację pasażerską. Pojawią się tam mapy prezentujące nową siatką komunikacyjną i tabliczki, na których zamieszczone zostaną numery linii zatrzymujących się na danym przystanku. UMŁ przeprowadzi także kampanię informacyjną wśród łodzian.

- Wszystkie informację dotrą do mieszkańców drogą pocztową - zapowiada Tomasz Piotrowski, dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ: - Mamy nadzieję, że nowe przystanki i układ komunikacyjny spodobają się mieszkańcom i zachęcą osoby na co dzień niekorzystające z komunikacji miejskiej do rezygnacji z samochodu oraz sprawią, że więcej osób przesiądzie się na tramwaj czy autobus.

Schematy przedstawiające siatkę połączeń zarówno linii tramwajowych, jak i autobusowych, w małym formacie, zamieszczone zostaną wewnątrz wiat przystankowych i pozostaną tam na stałe. Większy format mapy pojawi się w pierwszych miesiącach funkcjonowania nowego układu komunikacyjnego na przystankowych citylightach.

- Uporządkowaliśmy ten układ, jest on bardziej uschematyzowany, łatwiej go przedstawić i odczytać - tłumaczy Tomasz Bużałek z Biura Strategii Miasta UMŁ.

Grubość linii oznaczającej dany tramwaj sugeruje częstotliwość, z jaką będzie jeździł. Im grubsza linia, tym mniej będziemy musieli czekać na tramwaj. Kod ten jest zastosowany w przypadku linii tramwajowych, w przypadku autobusów sugestią jest kolor szary, ciemniejszy sugeruje, że dana linia jeździ częściej i posiada dodatkowych wariantów. Linie tramwajowe zostały uporządkowane ciągami, które symbolizuje inny kolor. Kod kolorystyczny będzie powielony i powtórzy się także na rozkładzie i wiacie przystankowej.

Wszystkie materiały informacyjne dostępne są również na stronie Urzędu Miasta Łodzi w zakładce "Łódź Łączy".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZDiT Łódź
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.