TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Akcja "Bezpieczny Powrót" w nocnych tramwajach
MPK TL, TransInfo - Opublikowano: 14.06.2017 12:48:59
Akcja "Bezpieczny Powrót" w nocnych tramwajach / fot. MPK

W nocy z 9 na 10 czerwca krakowskie MPK i Straż Miejska przeprowadzili akcję "Bezpieczny Powrót". Wspólne patrole rozpoczęły się o godz. 8 i potrwały do godz. 4. W tym czasie skontrolowano 3 linie tramwajowe

W nocy z 9 na 10 czerwca 2017 roku MPK w Krakowie i Straż Miejska przeprowadzili akcję "Bezpieczny Powrót".

Wspólne patrole rozpoczęły się o godzinie 20.00 i potrwały do godz. 4.00. W tym czasie skontrolowano trzy linie tramwajowe dzienne (nr 13, 24 i 52) oraz trzy linie tramwajowe nocne (nr 62, 64, 69). Straż Miejska wystawiła 29 mandatów, 38 pouczeń i skierowała 1 wniosek do sądu. Podczas akcji zatrzymano 2 osoby nieletnie spożywające alkohol. Kontrolerzy biletów, którzy brali udział w akcji wystawili łącznie 57 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.

Przypomnijmy. Akcja "Bezpieczny powrót" organizowana jest od 2007 roku. Jej celem jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych. Pomysł jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty. W środku wybranego tramwaju czy autobusu podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących natychmiast dzwoni do strażników miejskich lub patrolu policji, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
akcja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.