TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów wymieni 50 wiat przystankowych
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 07.08.2019 15:12:59
Andrychów wymieni 50 wiat przystankowych

Samorząd Andrychowa przygotowuje się do wymiany w najbliższych miesiącach ponad 50 wiat na przystankach autobusowych, które będą wyposażone w system dynamicznej informacji dla pasażerów i objęte monitoringiem - podał w środę burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Samorząd Andrychowa przygotowuje się do wymiany w najbliższych miesiącach ponad 50 wiat na przystankach autobusowych, które będą wyposażone w system dynamicznej informacji dla pasażerów i objęte monitoringiem - podał w środę burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Burmistrz poinformował, że samorząd ogłosił trzy przetargi. Pierwszy obejmował dostarczenie i montaż nowych wiat, drugi – monitoring, a trzeci budowę systemy dynamicznej informacji przystankowej.

Samorządowiec powiedział, że na wykonanie ponad 50 wiat Andrychów zamierzał przeznaczyć 1,54 mln zł. Na przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, napłynęły dwie oferty. Obie przekraczają jednak pierwotnie szacowaną kwotę. Pierwsza z firm wyceniła swoje usługi na 1,72 mln zł, a druga na 2,22 mln zł. Obie zadeklarowały, że wywiążą się z zadania w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy.

"W tej chwili analizujemy oferty. Nie mogę jeszcze powiedzieć, jaka będzie ostateczna decyzja – czy wybierzemy ofertę, czy też unieważnimy przetarg. Zapadnie ona wkrótce" – powiedział Żak.

W środę otwarto oferty w przetargu na stworzenie monitoringu na przystankach. Andrychów zamierza przeznaczyć na ten cel 510 tys. zł. Zadanie chciałyby zrealizować dwie firmy. Ich propozycje opiewają na 453,8 tys. zł i 653,1 tys. zł. Burmistrz poinformował, że przetarg najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty i podpisana będzie umowa.

Na budowę systemu dynamicznej informacji przystankowej samorząd zamierza przeznaczyć 818,1 tys. zł. Na ten przetarg wpłynęła tylko jedna oferta. Firma wyceniła pracę na 876,7 tys. zł.

Modernizacja sieci przystanków jest częścią programu rozwoju lokalnego transportu publicznego w Andrychowie. Objął on przede wszystkim zakup 14 autobusów, które już kursują. Powstała też baza dla nich wraz z garażem i warsztatem. "Cały projekt będzie kosztował ponad 19,6 mln zł. Z UE pozyskaliśmy na ten cel blisko 14,4 mln zł" – powiedział Tomasz Żak.

Andrychów położony jest w Małopolsce. Mieszka w ponad 20 tys. osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrychów
wiata
przystanek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.