TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów wymieni przystanki i założy monitoring
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.09.2019 12:30:34
Andrychów wymieni ponad 50 wiat przystankowych

Firma El Przem postawi w Andrychowie nowe wiaty, a Miraccord zamontuje system monitoringu. Czekamy jeszcze na wykonawcę SDIP-u,.

Firma El Przem postawi w Andrychowie wiaty, a Miraccord zamontuje system monitoringu.  Czekamy jeszcze na wykonawcę SDIP-u,.

Samorząd Andrychowa wymieni w najbliższych miesiącach ponad 50 wiat na przystankach autobusowych. Objęte zostaną one także monitoringiem. Samorząd w przetargach wyłonił już wykonawców tych prac - podał andrychowski magistrat.

Wymiana wiat będzie kosztowała Andrychów 1,72 mln zł. Tyle zażądała firma El Przem z Łabiszyna, która zwyciężyła w przetargu. Od podpisania umowy będzie ona miała siedem miesięcy na wywiązanie się z zadania.

Władze Andrychowa wyłoniły także firmę, która rozbuduje system monitoringu w mieście - spółkę Miracccord z Andrychowa. Obejmie on przystanki. Będzie na to miała pięć miesięcy od podpisania umowy. Miasto zapłaci jej za pracę nieco ponad 450 tys. zł.

Czas na SDIP

Burmistrz miasta Tomasz Żak poinformował, że przystanki mają być wyposażone również w tablice systemu dynamicznej informacji. Pierwszy przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, został unieważniony. Oferta była zbyt droga. Samorząd chce przeznaczyć na ten cel 818,1 tys. zł.

Na przetarg wpłynęła jedna oferta. Firma wyceniła pracę na 876,7 tys. zł. Andrychów ogłosił już kolejny przetarg. Termin składania ofert upłynie 19 września.

Modernizacja sieci przystanków jest częścią programu rozwoju lokalnego transportu publicznego w Andrychowie. Objął on przede wszystkim zakup 14 autobusów, które już kursują. Powstała też baza dla nich wraz z garażem i warsztatem. "Z UE pozyskaliśmy na ten cel blisko 14,4 mln zł" – powiedział Tomasz Żak.

W Andrychowie mieszka ponad 20 tys. osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
SDIP
Andrychów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.