TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Austria wprowadza ograniczenia w komunikacji
WIRUS, AUSTRIA - Opublikowano: 19.03.2020 18:00:34
Austria wprowadza ograniczenia w komunikacji

Liczba pociągów kursujących po austriackich torach zmniejszyła się o 70 proc., a transport drogowy został ograniczony do minimum.

Liczba pociągów kursujących po austriackich torach zmniejszyła się o 70 proc., a transport drogowy został ograniczony do minimum

Liczba pociągów kursujących po austriackich torach zmniejszyła się o 70 proc., a transport drogowy został ograniczony do minimum - powiedział 17 marca kanclerz Austrii Sebastian Kurz agencji APA.

Także lotnisko w Wiedniu funkcjonuje na minimalnym poziomie.

Radykalne środki

Ograniczenia w transporcie to efekt szeregu środków podjętych przez austriacki rząd w niedzielę w związku z epidemią Covid-19. Chodzi m.in. o zamknięcie szkół i większości sklepów oraz zakaz zgromadzeń liczących powyżej pięciu osób.

Oprócz znacznego ograniczenia transportu kolejowego i autobusowego do koniecznego minimum, także lotniska pozostają niemal puste.

Rzecznik prasowy lotniska Wiedeń-Schwechat poinformował, że w najbliższych dniach wszystkie loty pasażerskie zostaną zawieszone, ale port nie zostanie zamknięty ze względu na loty towarowe.

Jak dotąd w Austrii wykryto 1132 zakażenia nowym koronawirusem. Trzy osoby zmarły w wyniku powikłań. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: