TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobus z pomocą dla bezdomnych w Sopocie
- Opublikowano: 06.02.2019 16:07:20
Autobus z pomocą dla bezdomnych w Sopocie

860 osób, 1937 wydanych posiłków, 82 chętnych do przewiezienia do ogrzewalni – to pierwszy bilans po dwóch miesiącach działania specjalnego autobusu z pomocą dla bezdomnych SOS w Sopocie.

860 osób, 1937 wydanych posiłków, 82 chętnych do przewiezienia do ogrzewalni – to pierwszy bilans po dwóch miesiącach działania specjalnego autobusu z pomocą dla bezdomnych SOS w Sopocie.

Pojazd, w którym potrzebujący mogą liczyć na gorący posiłek i ciepłą odzież oraz opiekę ratownika medycznego, parkować będzie w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino codziennie, do końca marca 2019 r.

– Dane pokazują, jak potrzebne było uruchomienie autobusu SOS w Sopocie – mówi Jacek Karnowski, prezydent miasta. – Za tymi liczbami stoją konkretni ludzie. Życie nie zawsze potoczyło się po ich myśli, dlatego szczególnie w tym trudnym zimowym okresie miasto stara się im pomóc – mogą liczyć na gorącą zupę, ciepłą odzież czy transport do ogrzewalni w Gdańsku.

Sopot dołączył do prowadzonej przez Gdańsk akcji mobilnej pomocy SOS dla bezdomnych 1 grudnia 2018 r. Dedykowany wszystkim potrzebującym pojazd pojawia się codziennie, od ok. godz. 19.15 do godz. 19.45, w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino.

W autobusie można zjeść gorącą zupę, podaną przez dyżurującego wolontariusza, a także otrzymać czystą, ciepłą odzież. Jeśli jest taka potrzeba, pomocy udziela ratownik medyczny. Autobus SOS z Sopotu przejeżdża do Gdańska, gdzie ma postój w kilku miejscach, by tam wesprzeć bezdomnych.

Miasto Sopot dołączyło do przedsięwzięcia, którego koordynatorem na terenie Gdańska jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Usługę realizuje Towarzystwo Wspierania Potrzebujących "Przystań", zaś koszty, jakie Sopot poniesie z tego tytułu to 8,5 tys. zł miesięcznie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sopot
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.