TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Berlin z projektem: Uchodźcy w miejskich autobusach
MOTOFAKTY.PL - Opublikowano: 26.10.2018 11:51:45

BVG, spółka zarządzająca berlińską komunikacją miejską, ogłosiła zakończenie projektu "Uchodźcy w transporcie publicznym".

BVG, spółka zarządzająca berlińską komunikacją miejską, ogłosiła zakończenie projektu "Uchodźcy w transporcie publicznym". Jakie są jego założenia?

W projekcie wzięło udział 16 osób, które były szkolone na kierowców autobusów. Wszyscy ukończyli kurs i zostali zatrudnieni.

- To wspaniały projekt, w którym z jednej strony mamy pracodawcę z zapotrzebowaniem, a z drugiej ludzi, którzy chcą integracji. Dodatkowo są to osoby, które mają imigracyjne pochodzenie, uchodźcy, którzy chcą się nauczyć jeżyka niemieckiego, a później go dalej rozwijać - tłumaczy Mario Lehwald, prezes zarządu Urzędu Pracy Berlin Południowy.

- Będziemy oczywiście kontynuować projekt. Z jednej strony problem uchodźców nadal istnieje, ale z drugiej daje nam to większe możliwości, bo nadal mamy wakaty na stanowiskach - przyznał Dirk Schulte, dyrektor do spraw personalnych w BVG.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.