TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok przebiera w ofertach na park&ride
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.05.2020 16:00:45
Białystok przebiera w ofertach na park&ride

Dziewięć ofert w przetargu na budowę pierwszego w mieście park&ride.

Oferty dziewięciu firm i konsorcjów wpłynęły w przetargu na pierwszy w Białymstoku parking typu park and ride, którego oferty otwarto w czwartek, 30 kwietnia. Na parkingu ma być dostępnych ok. 100 miejsc.

Inwestycja będzie realizowana w ramach prowadzonego przez miasto projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku". Jest on realizowany przy wsparciu środków unijnych. Cały projekt wart jest ponad 161 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 105,5 mln zł.

Przynajmniej jedna w budżecie

Do przetargu, który odbywa się w systemie "zaprojektuj i zbuduj", swoje oferty zgłosiło dziewięć firm i konsorcjów - wynika z informacji zamieszczonej w czwartek w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Najniższa oferta wynosi 922 tys. zł, najwyższa - ponad 1,3 mln zł.

Miasto na ten cel - jak poinformowano w BIP - chce przeznaczyć 1,25 mln zł. Teraz oferty będą analizowane.

100 miejsc

Parking - jak informowało wcześniej PAP miasto - ma powstać w 17 miesięcy od podpisania umowy. Będzie to pierwszy tego typu parking w mieście na ok. 100 miejsc postojowych. Powstanie przy ul. Filipowicza w mieście na działce ok. 0,5 ha. Mają się tam znaleźć miejsca postojowe dla samochodów osobowych i dla aut osób niepełnosprawnych. Dodatkowo powstaną też drogi manewrowe, chodniki oraz oświetlenie.

W ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku", oprócz utworzenia parkingu typu park and ride, zakłada się też m.in. zakup kilkudziesięciu autobusów, zakup biletomatów stacjonarnych i autobusowych oraz wprowadzenie nowoczesnego systemu kontroli biletowej, wiaty przystankowe i rozbudowę systemu nowoczesnej informacji pasażerskiej (zapowiedzi głosowe, tablice na przystankach).(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
parking
Białystok