TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok z przetargiem na pierwszy parking Park & Ride
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 19.03.2020 12:30:21
Białystok z przetargiem na pierwszy parking Park & Ride; fot. UM Białystok

głoszono przetarg na pierwszy parking typu park and ride w mieście.

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg na pierwszy w mieście parking typu park and ride. Ma być tam dostępnych ok. 100 miejsc postojowych, a znajdować się będzie blisko granicy miasta, przy ul. Filipowicza.

Inwestycja będzie realizowana w ramach prowadzonego przez miasto projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku". Jest on realizowany przy wsparciu środków unijnych. Cały projekt wart jest ponad 161 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 105,5 mln zł.

Zaprojektuj i zbuduj

Przetarg na parking typu park and ride odbywa się w systemie "zaprojektuj i zbuduj", zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 7 kwietnia - napisano w ogłoszeniu zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Jak powiedziała w środę PAP Eliza Bilewicz-Roszkowska, będzie to pierwszy tego typu parking w mieście na ok. 100 miejsc postojowych. Dodała, że parking powstanie w 17 miesięcy od podpisania umowy.

Dodatkowy wymóg

Do przetargu - jak głosi ogłoszenie - mogą stanąć "wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych".

Parking powstanie przy ul. Filipowicza w mieście na działce ok. 0,5 ha. Mają się tam znaleźć miejsca postojowe dla samochodów osobowych i dla aut osób niepełnosprawnych. Dodatkowo powstaną też drogi manewrowe, chodniki oraz oświetlenie.

W ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku", oprócz utworzenia parkingu typu park and ride, zakłada też m.in. zakup kilkudziesięciu autobusów, zakup biletomatów stacjonarnych i autobusowych oraz wprowadzenie nowoczesnego systemu kontroli biletowej, wiaty przystankowe i rozbudowę systemu nowoczesnej informacji pasażerskiej (zapowiedzi głosowe, tablice na przystankach).(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
parking
Białystok