TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok zadba o bezpieczeństwo w nocnych autobusach
- Opublikowano: 14.02.2020 14:30:36
Białystok zadba o bezpieczeństwo w nocnych autobusach

Ma być bezpieczniej w białostockich nocnych autobusach.

Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą mogli się czuć bezpieczniej nocą.

ZBKM ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest usługa ochrony pasażerów i autobusów nocnej komunikacji miejskiej, kontrola biletów oraz nakładanie opłat dodatkowych kredytowych w przypadku stwierdzenia braku opłaty za przejazd. W dniu 10 lutego minął termin składania ofert.

Wpłynęły propozycje od dwóch wykonawców:

  • konsorcjum: Jarhead Sp. z o.o. i Jarhead Kamil Stankiewicz – 1 432 728,00 PLN,

  • Defense Security Agencja Ochrony Osób i Mienia Natalia Wojno – 1 291 204,80 PLN.

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 071 330,00 PLN. W tej sytuacji obie oferty wykraczają poza możliwości finansowe ZBKM. Zamawiający będzie musiał zatem zdecydować czy zwiększyć budżet na to zadanie czy unieważnić przetarg i szybko ogłosić nowy. Umowa z wykonawcą ma być podpisana na okres 36 miesięcy i ma zacząć obowiązywać nie wcześniej niż od 10 marca. Zamawiający jest zatem przygotowany na ewentualną powtórkę przetargu.

Kontrola i bezpieczeństwo

Zakres zamówienia jest dość szeroki i obejmuje:

- przeprowadzenie kontroli dokumentów przewozu pasażerów przebywających w autobusie nocnej komunikacji miejskiej,

- nakładanie opłat dodatkowych w przypadku stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu lub dokumentu uprawniającego do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,

- ochrona przed dewastacją autobusów nocnej komunikacji miejskiej oraz urządzeń przystankowych,

- zapobieganie aktom przemocy i rozboju, wykroczeniom przeciwko porządkowi publicznemu w nadzorowanym nocnym autobusie komunikacji miejskiej oraz na przystanku, a w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia – interwencja, ujęcie sprawcy i przekazanie organom ścigania,

- bezpośrednia obserwacja przebiegu usług przewozu pasażerów, mająca na celu zatrzymanie i przekazanie do dyspozycji organów ścigania osób dokonujących kradzieży kieszonkowych oraz dokonujących dewastacji lub innych aktów wandalizmu w autobusach lub na przystankach.

Wyżej wymienione czynności mają być wykonywane przez 12 patroli dwuosobowych w każdy piątek i sobotę, w godzinach od 23:30 do 4:30 dnia następnego. Podczas realizacji usługi ochrony pracownicy wykonawcy będą korzystać z odzieży i identyfikatorów zapewnionych przez wykonawcę. Dodatkowo do przeprowadzania kontroli i wystawiania opłat dodatkowych pracownicy otrzymają od ZBKM upoważnienia ze zdjęciem i nr służbowym. Ponadto, zamawiający zapewni przeszkolenie pracowników firmy z zakresu przepisów obowiązujących w miejskim transporcie zbiorowym oraz nakładania opłat dodatkowych za naruszenie taryf przewozowych. Pracownicy wykonawcy powinni każdorazowo sporządzać raport z ochrony komunikacji nocnej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bezpieczeństwo
kontroler
Białystok