TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Białystok zadba o bezpieczeństwo w nocnych autobusach
- Opublikowano: 14.02.2020 14:30:36
Białystok zadba o bezpieczeństwo w nocnych autobusach

Ma być bezpieczniej w białostockich nocnych autobusach.

Pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą mogli się czuć bezpieczniej nocą.

ZBKM ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest usługa ochrony pasażerów i autobusów nocnej komunikacji miejskiej, kontrola biletów oraz nakładanie opłat dodatkowych kredytowych w przypadku stwierdzenia braku opłaty za przejazd. W dniu 10 lutego minął termin składania ofert.

Wpłynęły propozycje od dwóch wykonawców:

  • konsorcjum: Jarhead Sp. z o.o. i Jarhead Kamil Stankiewicz – 1 432 728,00 PLN,

  • Defense Security Agencja Ochrony Osób i Mienia Natalia Wojno – 1 291 204,80 PLN.

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 071 330,00 PLN. W tej sytuacji obie oferty wykraczają poza możliwości finansowe ZBKM. Zamawiający będzie musiał zatem zdecydować czy zwiększyć budżet na to zadanie czy unieważnić przetarg i szybko ogłosić nowy. Umowa z wykonawcą ma być podpisana na okres 36 miesięcy i ma zacząć obowiązywać nie wcześniej niż od 10 marca. Zamawiający jest zatem przygotowany na ewentualną powtórkę przetargu.

Kontrola i bezpieczeństwo

Zakres zamówienia jest dość szeroki i obejmuje:

- przeprowadzenie kontroli dokumentów przewozu pasażerów przebywających w autobusie nocnej komunikacji miejskiej,

- nakładanie opłat dodatkowych w przypadku stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu lub dokumentu uprawniającego do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,

- ochrona przed dewastacją autobusów nocnej komunikacji miejskiej oraz urządzeń przystankowych,

- zapobieganie aktom przemocy i rozboju, wykroczeniom przeciwko porządkowi publicznemu w nadzorowanym nocnym autobusie komunikacji miejskiej oraz na przystanku, a w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia – interwencja, ujęcie sprawcy i przekazanie organom ścigania,

- bezpośrednia obserwacja przebiegu usług przewozu pasażerów, mająca na celu zatrzymanie i przekazanie do dyspozycji organów ścigania osób dokonujących kradzieży kieszonkowych oraz dokonujących dewastacji lub innych aktów wandalizmu w autobusach lub na przystankach.

Wyżej wymienione czynności mają być wykonywane przez 12 patroli dwuosobowych w każdy piątek i sobotę, w godzinach od 23:30 do 4:30 dnia następnego. Podczas realizacji usługi ochrony pracownicy wykonawcy będą korzystać z odzieży i identyfikatorów zapewnionych przez wykonawcę. Dodatkowo do przeprowadzania kontroli i wystawiania opłat dodatkowych pracownicy otrzymają od ZBKM upoważnienia ze zdjęciem i nr służbowym. Ponadto, zamawiający zapewni przeszkolenie pracowników firmy z zakresu przepisów obowiązujących w miejskim transporcie zbiorowym oraz nakładania opłat dodatkowych za naruszenie taryf przewozowych. Pracownicy wykonawcy powinni każdorazowo sporządzać raport z ochrony komunikacji nocnej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bezpieczeństwo
kontroler
Białystok
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.