TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Biletomaty dla Pabianic – umowa podpisana
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.05.2018 14:09:32
Biletomaty dla Pabianic – umowa podpisana

Dzisiaj (14 maja) w Urzędzie Miejskim w Pabianicach została podpisana umowa ze spółką Mera-Systemy na dostawę i montaż biletomatów dla komunikacji miejskiej – pięciu stacjonarnych i dziesięciu mobilnych.

Dzisiaj (14 maja) w Urzędzie Miejskim w Pabianicach została podpisana umowa ze spółką Mera-Systemy na dostawę i montaż biletomatów dla komunikacji miejskiej – pięciu stacjonarnych i dziesięciu mobilnych.

Do końca sierpnia biletomaty stacjonarne zostaną ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym – ten ostatni do końca października. 10 mobilnych biletomatów zamontowanych będzie w autobusach Solaris Urbino 12 wcześniejszych roczników, które pozostaną w eksploatacji po wymianie taboru. W biletomaty wyposażonych będzie również 18 nowych autobusów hybrydowych tej marki niedawno zakupionych przez miasto. Biletomaty w autobusach będą przyjmować tylko płatności kartą, stacjonarne - monetami, banknotami i kartą. Dodatkową możliwością będzie płacenie za pomocą systemu Blik. We wszystkich automatach, zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach, będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować "Migawkę". Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich. Na zakup biletomatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach" (878,5 tys. zł). Koszt inwestycji to 1 mln 271 tys. zł. Biletomat stacjonarny kosztuje 181,5 tys. zł, biletomat mobilny 36,3 tys. zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
biletomat
Pabianice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.