TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Biletowa współpraca Łodzi z ŁKA także w 2019
TransInfo.pl - Opublikowano: 30.01.2019 12:30:14
Biletowa współpraca Łodzi z ŁKA także w 2019

Z biletem MPK Łódź w pociągach ŁKA - również w 2019 roku.

Miasto Łódź w dniu 31 grudnia 2018 roku zawarło umowę z Łódzkimi Kolejami Aglomeracyjnymi, której celem jest zwiększenie integracji taryfowej oraz zapewnienie odpowiednich warunków funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego.

Przedmiotem kontraktu jest honorowanie biletów lokalnego transportu zbiorowego Miasta Łodzi w pociągach uruchamianych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną w granicach administracyjnych Miasta Łodzi, ograniczonych przystankami/stacjami: Lublinek, Łódź Radogoszcz Zachód, Łódź Arturówek, Łódź Andrzejów.

Twarde dane i zadowolenie pasażerów

Obie strony muszą być zadowolone z dotychczasowej współpracy, bowiem miasto, poprzez zawarcie nowej umowy, niejako wydłużyło obowiązujące od kwietnia 2017 roku uzgodnienia z ŁKA. Wszystko oczywiście z korzyścią dla pasażera.

Z danych kolejowego przewoźnika wynika bowiem, że w okresie styczeń – sierpień 2018 r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zanotowała ponad 40% wzrost pasażerów korzystających z przejazdów pociągami na terenie miasta. Według innych danych ponad 20% pasażerów ŁKA w granicach Łodzi, to podróżni legitymujący się biletami MPK. Co więcej, dzięki uruchomieniu połączeń ŁKA i MPK zapewniających dowóz do specjalnej strefy ekonomicznej, skomunikowanych na przystanku Łódź Dąbrowa, zanotowano ponad 30% wzrost podróżnych korzystających z przystanku Łódź Dąbrowa.

Honorowanie biletów MPK w pociągach ŁKA umożliwia pasażerom szybki i tani przejazd z jednego końca miasta na drugi. Przez to w ciągu dwóch ostatnich lat kolej stała się ważną częścią systemu komunikacji miejskiej w Łodzi. Przykładowo przejazd ze stacji Łódź Widzew do stacji Łódź Fabryczna zajmuje pociągiem 7 minut, a tramwajem ponad 20 minut.

Wzajemne honorowanie

Bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi objęte honorowaniem w pociągach ŁKA to wszystkie bilety (MPK Łódź) uprawniające do przejazdów w granicach administracyjnych miasta Łodzi, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi. Powyższe zasady obowiązują również w drugą stronę, ale z pewnymi ograniczeniami. W pojazdach MPK Łódź na obszarze administracyjnym miasta Łodzi honorowane są bilety strefowe ŁKA (jednorazowe i okresowe).

Kasowanie biletów MPK w pociągach

Pasażer posiadający bilet MPK Łódź musi pamiętać, że skasowanie (aktywacja) biletu jednorazowego może nastąpić: podczas wcześniejszego przejazdu pojazdem komunikacji miejskiej Łodzi, w kasowniku zamontowanym w pociągu ŁKA, a także u obsługi pociągu. W sytuacji, gdy pasażer jadący pociągiem ŁKA nie posiada ważnego lub skasowanego biletu MPK lub ŁKA, traktowany jest jak podróżny bez ważnego biletu na przejazd pociągiem ŁKA.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Łódź
Łódzkie
ŁKA
MPK Łódź
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.