TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Biletowe zmiany w Zakopanem. Na plus
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.01.2019 13:00:50
Biletowe zmiany w Zakopanem. Na plus; fot. TESKO Zakopane

Zakopiańscy radni uchwalili korzystne dla pasażerów zmiany w cenniku za korzystanie z lokalnej komunikacji. Nowa taryfa wejdzie w życie 22 stycznia.

Zakopiańscy radni uchwalili korzystne dla pasażerów zmiany w cenniku za korzystanie z lokalnej komunikacji. Nowa taryfa wejdzie w życie 22 stycznia.

A oto najważniejsze zmiany:

1. Dodane zostały bilety 60-minutowe, przesiadkowe.

2. Wprowadzone zostały bilety dobowe oraz bilety 3-dniowe.

4. Wprowadzona została możliwości korzystania z biletów 7-dniowych na wszystkich liniach - dotychczas można z nich było korzystać tylko na tej linii, na której zostały skasowane.

5. Wprowadzone zostały bilety rodzinne 2+5. W cenie 2 biletów, komunikacją może podróżować rodzina z max. 5 dzieci.

6. Wprowadzona została zniżka 50% dla wszystkich emerytów. Bezpłatne przejazdy dla zakopiańskich seniorów pozostają bez zmian.

7. Obniżona została cena biletu miesięcznego na wszystkie linie ze 140 zł do 100 zł.

8. Podwyższone zostały stawki opłat dodatkowych. Wysokość mandatów dostosowana została do wysokości wyznaczonej w ministerialnym rozporządzeniu.

9. Zlikwidowane zostały bezpłatne przejazdy dla kierowców na podstawie dowodu rejestracyjnego. Wynika to z nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Od kiedy nie trzeba wozić w aucie dowodu rejestracyjnego, zniżka ta przestała spełniać funkcję ograniczania ruchu samochodowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Zakopane
  • Daniel Mrotek – 10.01.2019

    Idzie? Idzie.

  • Mateusz Jadziński – 10.01.2019

    Europa wchodzi do Zakopanego 🙂. Przydałoby się by zmienili im bilety miesięczne na 30 dniowe, ale i tak jest dobrze

  • Czarek Jaroń – 10.01.2019

    Bartek Jaroń zmiana na minus. Koniec darmowej komunikacji w Zakopcu 😥

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.