TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz czeka na projekt systemu Park & Ride
TransInfo,pl - Opublikowano: 12.04.2018 10:49:52
Bydgoszcz czeka na projekt systemu Park & Ride

ZDMiKP w Bydgoszczy ogłosił przetarg na opracowanie projektu dla zadania "Budowa systemu Park & Ride wraz z realizacją infrastruktury technicznej w Bydgoszczy".

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji projektowej wraz z projektem funkcjonalnym systemu ITS dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pn.: "Budowa systemu Park & Ride wraz z realizacją infrastruktury technicznej w Bydgoszczy".

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji projektowej wraz z programem funkcjonalno-użytkowym, studium wykonalności i wnioskiem aplikacyjnym dla powyższego zadania.

W ramach zadania firma, która wygra przetarg wykona:

  • projekt koncepcyjny systemu Park & Ride wraz z jego powiązaniem funkcjonalnym (systemowym, infrastrukturalnym, taryfowo-biletowym) z funkcjonującymi na terenie miasta Bydgoszczy: inteligentnym systemem transportowym (system sterowania ruchem wraz z jego podsystemami), inteligentnym systemem transportowym dla komunikacji miejskiej (dynamiczna informacja pasażerska), systemem bydgoskiej karty miejskiej wraz z podsystemami: kontroli biletów, rozliczeniowo-windykacyjnym, systemem monitoringu miejskiego,

  • projekty koncepcyjne dla budowy i adaptacji parkingów (istniejących lub projektowanych w ramach innych zadań inwestycyjnych) wraz z włączeniem ich w projektowany system Park & Ride oraz budową i przebudową infrastruktury drogowej i technicznej.

Celem zamówienia jest przygotowanie materiałów niezbędnych do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, dostaw oraz montażu dla wymienionych zadań oraz oszacowanie kosztów realizacji planowanego przedsięwzięcia.

Przygotowana koncepcja projektowa będzie podstawą do opracowania programu funkcjonalno-użytkowego oraz innych dokumentów studialnych i aplikacyjnych umożliwiających miastu Bydgoszcz realizację inwestycji przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Zadanie planowane jest do dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego – projekt realizowany w trybie pozakonkursowym (Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego).

Zakres rzeczowy projektu obejmuje budowę parkingów typu P+R wraz z realizacją infrastruktury drogowej, konstrukcyjnej i technicznej w następujących lokalizacjach:

  • Węzeł Zachodni (rejon przy kościele i stacji paliw). Parking zlokalizowany po północno-zachodniej stronie skrzyżowania, bezpośrednie przy kościele. Wykonawca będzie musiał zaprojektować parking powierzchniowy wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą modernizację istniejących i projektowanie nowych dojazdów, jak również zapewnieniem dogodnego dojścia i dojazdu rowerowego do i z projektowanego parkingów do i z przystanków transportu publicznego,

  • Pętla Tatrzańskie (tereny przy pętli autobusowej ul. Pelplińska - Wyzwolenia). Parkingi zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ulic: Pelplińska i Wyzwolenia, w sąsiedztwie istniejącej pętli autobusowej. Należy zaprojektować parking powierzchniowy wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą modernizację istniejących i projektowanie nowych dojazdów, jak również zapewnieniem dogodnego dojścia do i z projektowanego parkingów do przystanków transportu publicznego. Opracowaniem będzie objęta przebudowa skrzyżowania ulic: Wyzwolenia – Pelplińska oraz pętlę autobusową wraz z istniejącą dyżurką autobusową,

  • Pętla Niepodległości (tereny przy pętli tramwajowej ul. Piłsudskiego – ul. Andersa). Parking zlokalizowany będzie w sąsiedztwie istniejącej pętli tramwajowo-autobusowej. Projekt ma być stworzony dla parkingu powierzchniowego wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą modernizację istniejących i projektowanie nowych dojazdów, jak również zapewnieniem dogodnego dojścia do i z projektowanego parkingów do i z przystanków transportu publicznego,

  • Pętla Przylesie (rejon skrzyżowania Akademicka – Korfantego). Wykonawca zaprojektuje parking powierzchniowy wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą modernizację istniejących i projektowanie nowych dojazdów, jak również zapewnieniem dogodnego dojścia do i z projektowanego parkingów do i z przystanków transportu publicznego,

  • Pętla Las Gdański (skrzyżowanie Gdańska – Rekreacyjna). Projekt będzie dotyczył parkingu powierzchniowego wraz z obsługą komunikacyjną w nawiązaniu do projektu koncepcyjnego obejmującego przebudowę ul. Gdańskiej na odcinku od ul. Rekreacyjnej do pętli Myślęcinek,

  • Grunwaldzka (rejon skrzyżowania ulic: Grunwaldzka/Przejście).

W ramach niniejszego zadania inwestycyjnego wykonawca będzie miał do opracowania koncepcje projektowe parkingów typu P+R, które to koncepcje projektowe pozwolą w następnym etapie (realizacyjnym – realizowanym odrębnym zamówieniem w trybie "projektuj i buduj") wykonać szereg prac budowlanych związanych w szczególności z parkingami.

Warunki przetargu

Zamawiający oceni oferty posługując się 2 kryteriami: ceną (waga 60%) i doświadczeniem projektanta w zakresie płatności elektronicznych (waga 40%). ZDMiKP czeka na oferty do dnia 12 kwietnia.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
parking
ZDMiKP Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.