TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz skonsultuje z pasażerami biletowe zmiany
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.09.2018 13:30:06
Bydgoszcz skonsultuje z pasażerami biletowe zmiany

Biletowe konsultacje w Bydgoszczy przeprowadzone zostaną z aktywnym udziałem stowarzyszeń zajmujących się transportem publicznym.

Nowe bilety czasowe, dzięki którym przejazdy komunikacją miejską będą bardziej korzystne dla pasażerów – to tylko niektóre pozytywne zmiany związane z transportem publicznym. Już w październiku za bilety w autobusach i tramwajach zapłacisz kartą.

Miasto przygotowuje się do wprowadzenia nowych biletów czasowych komunikacji publicznej. W różnych miastach Polski funkcjonują przeróżne warianty biletów czasowych – np. bilety czasowe – przesiadkowe oparte o czas rzeczywisty, bilety bezprzesiadkowe lub też modele oparte o parametry rozkładowe czy też bilety przystankowe.

Żeby zdecydować się na model, który będzie najbardziej ekonomiczny dla bydgoszczan, a także najwygodniejszy i najbardziej pożądany przez mieszkańców, potrzebna jest dokładna analiza, ale przede wszystkim – potrzebne są konsultacje społeczne.

Konsultacje przeprowadzone zostaną z aktywnym udziałem stowarzyszeń zajmujących się transportem publicznym. Planowane są konsultacje w formie ankiety, która prezentowana będzie pasażerom w środkach komunikacji miejskiej.

– Najbardziej zależy nam na opinii tych pasażerów, którzy korzystają z biletów jednorazowych – mówi Patryk Gulcz Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Transportu Publicznego w Bydgoszczy. – W ankiecie proponować będziemy trzy lub cztery warianty biletów czasowych, które mogłyby zostać wprowadzone w Bydgoszczy.

Jednak pozytywne zmiany związane z zakupem biletów komunikacji publicznej odczuć będzie można już za chwilę. Od 9 października będzie możliwość bezgotówkowego zakupu biletu z 47 autobusach za pomocą karty płatniczej. Na początek będą to autobusy linii: 53,55,56,62,67,69,73,51,58,76. Do końca października taka możliwość będzie we wszystkich autobusach i tramwajach jeżdżących po ulicach Bydgoszczy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
badanie
OPS
ZDMiKP Bydgoszcz
Mennica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.