TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz z płatnościami kartą. Od października
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.09.2018 15:00:12
Bydgoszcz z płatnościami kartą. Od października

Inauguracja Open Payment System w Bydgoszczy planowana jest na początek października.

Inauguracja Open Payment System w Bydgoszczy planowana jest na początek października.

Stworzony przez Mennicę Polską, innowacyjny Open Payment System, już wkrótce pojawi się w Bydgoszczy, która w kwietniu 2018 r. podpisała umowę z Mennicą Polską na wdrożenie tego jednolitego systemu poboru opłat w transporcie miejskim.

- Umowa pomiędzy Mennicą Polską S.A oraz Miastem Bydgoszcz zakłada wyposażenie wszystkich pojazdów bydgoskiej komunikacji w nowoczesne automaty biletowe, które poszerzą dotychczasową sieć dystrybucji biletów. Mennica Polska od kilku lat obsługuje system karty miejskiej w największym mieście województwa kujawsko-pomorskiego. W tym kontekście wdrożenie OPS stanowić będzie kontynuację współpracy z Miastem Bydgoszcz na polu poboru opłat za usługi publiczne – dodaje Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej S.A.

Nowe urządzenia będą umożliwiały wnoszenie opłat za bilety jednorazowe i czasowe przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej. Dodatkowo, ich funkcjonalności przewidują możliwość sprawdzenia stanu Bydgoskiej Karty Miejskiej (BKM), czy zakodowanie na niej biletu okresowego nabytego przez Internet. Należy zaznaczyć, że terminale pokładowe posiadają jedynie opcję sprzedaży biletów w formie elektronicznej, co oznacza, że nie będzie można w nich zakupić, czy skasować tradycyjnego kartonika. W ramach umowy, Mennica Polska dostarczy także komplet nowych czytników kontrolerskich, które pozwolą na weryfikację ważności biletu zakupionego zarówno za pomocą BKM oraz karty bankowej zbliżeniowej. Inauguracja nowego systemu planowana jest na początek października.

Równolegle Gdańsk

Także umowa z Miastem Gdańsk na instalację 23 biletomatów pokładowych w 15 autobusach kursujących pomiędzy Lotniskiem im. Lecha Wałęsy a centrum miasta ma zostać zrealizowana w październiku br.

Tutaj warto podkreślić fakt, że Open Payment System jest szczególnie wygodny dla podróżujących, którzy nie znają obowiązujących taryf i nie mają czasu na szukanie punktu sprzedaży tradycyjnych biletów.

Co ważne dla przyjezdnych i okazyjnych pasażerów, nowoczesne rozwiązanie eliminuje również konieczność posiadania dedykowanej karty miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
OPS
ZDMiKP Bydgoszcz
Mennica
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.