TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chojnice z umową z Marbrukiem na węzeł przesiadkowy
UMOWA, WĘZEŁ, CHOJNICE TransInfo.pl - Opublikowano: 26.06.2020 15:30:04
Chojnice z umową z Marbrukiem na węzeł przesiadkowy; fot. UM Chojnice

Chojnice z umowami na inwestycje drogowo-transportowe

Chojnice z umowami na inwestycje drogowo-transportowe.

Chojnice rozstrzygnęły przetarg na budowę parkingu przy ul. Towarowej w formule "zaprojektuj i wybuduj" i podpisały umowę z wybranym wykonawcą.

Inwestycję realizuje Marbruk sp. z o.o. sp. k. za cenę 2 186 938,62 PLN brutto.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa w terminie do 31 sierpnia wraz ze złożonym wnioskiem o pozwolenie na budowę. Z kolei całe zadanie musi zostać zrealizowane najpóźniej do 30 czerwca 2021 roku. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zmiany przy dworcu

Teren za dworcem autobusowym zostanie uwolniony w wyniku rozbiórki budynków magazynowych i budynku magazynowo – administracyjnego. Przewiduje się na nim budowę nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych - pasażerów komunikacji publicznej. Do placu postojowego będzie prowadził zjazd z ul. Towarowej, zapewniający także dojazd do przyległych terenów i rampy kolejowej.

Zakres robót w tym rejonie ma polegać na:

- rozbiórce budynków wraz z urządzeniami budowlanymi,

- przebudowie istniejącej nawierzchni,

- budowie nowej nawierzchni,

- montażu elementów małej architektury.

Inwestycje drogowe

To nie jedyna umowa jaką Chojnice podpisały z firmą Marbruk. Pozostałe dotyczą inwestycji drogowych i są związane z realizacją zadań:

- "Budowa ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Chojnicach"- część I: Budowa ul. Krasickiego,

- "Budowa ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Chojnicach"- część II: Budowa ul. Gdańskiej, działka nr 1828,

- "Budowa ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Chojnicach"- część IV: Budowa ulic Kasprowicza, Tetmajera, Paderewskiego (2 odcinki).

Z kolei zadanie inwestycyjne pod nazwą: "Budowa ulic wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Chojnicach", część III: Budowa ulic Rodziewiczówny i Konarskiego – zrealizuje firma Ad-Bet Adrian Paszko.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: