TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Coraz więcej pasażerów w warszawskiej metropolii
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 16.10.2018 17:11:08
Coraz więcej pasażerów w warszawskiej metropolii (źródło: ZTM)

Już ponad 22 tysiące Biletów Metropolitalnych za prawie 5,5 mln zł zakodowali mieszkańcy podwarszawskich gmin na swoich kartach.

Już ponad 22 tysiące Biletów Metropolitalnych za prawie 5,5 mln zł zakodowali mieszkańcy podwarszawskich gmin na swoich kartach.

Zarząd Transportu Miejskiego sprzedaje Bilety Metropolitalne już od 14 sierpnia. Do 30 września mieszkańcy metropolii zakodowali dokładnie 22 069 biletów o wartości prawie 5,5 mln zł. Największym zainteresowaniem cieszą się bilety w cenie z trzeciego progu dofinansowania: 30-dniowe normalne na dwie strefy biletowe (za 120 zł), 90-dniowe normalne także na obydwie strefy biletowe (330 zł) i 90-dniowe ulgowe także na obydwie strefy biletowe (165 zł).

Warszawski Transport Publiczny dzięki temu ma nowych pasażerów. Porównując sprzedaż biletów ważnych w 1 i 2 strefie rok temu (wrzesień 2017 r.) i dziś (wrzesień 2018 r.) widać, że wzrosła ona o prawie jedną czwartą (dokładnie o 23,25 proc., tj. o 8 714 sztuk). Spora grupa osób zrezygnowała z kupowania dotychczasowych biletów na dwie strefy bo ma możliwość korzystania z tańszych biletów metropolitalnych (ich gminy podpisały porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego), ale liczba biletów kodowanych na gminnych kartach jest większa niż "ubytek" w sprzedaży standardowych biletów na 1 i 2 strefę. A to oznacza, że w WTP pojawiła się grupa nowych pasażerów - osób, które wybierają transport publiczny jako sposób na przemieszczanie się po aglomeracji. Mamy więc niemal 9 tys. nowych podróżnych w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego.

Przypomnijmy. 24 maja Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę o rozszerzeniu oferty dla podwarszawskich samorządów. Każda gmina ma do wyboru trzy poziomy dofinansowania zakupu biletów mieszkańcom i odpowiadające im trzy rodzaje biletów. Pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych płaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny z kolei, ważny w obu strefach kosztuje 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokrywa dany samorząd. Porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego podpisały: Kobyłka, Lesznowola, Kampinos, Piaseczno, Wiązowna, Stare Babice, Józefów, Wołomin, Góra Kalwaria, Otwock, Sulejówek, Ożarów Mazowiecki, Legionowo, Leszno, Nieporęt, Radzymin, Jabłonna, Raszyn, Pruszków, Zielonka, Nadarzyn. Oprócz tych samorządów, Konstancin-Jeziorna i Wieliszew korzystają z oferty Warszawa+ na starych zasadach (nie podpisały nowych porozumień).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
metropolia
bilet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.