TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czwarty wjazd w przystanek: W Żyrardowie [AKTUALIZACJA]
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.11.2019 16:30:54
Czwarty wjazd w przystanek: W Żyrardowie; fot. TVN24.pl

To już czwarty wypadek tego typu w ostatnim czasie. Po Wrocławiu, Kielcach i Krakowie teraz mamy Żyrardów i niestety jedną ofiarę śmiertelną.

To już czwarty wypadek tego typu w ostatnim czasie.  Po Wrocławiu, Kielcach i Krakowie teraz mamy Żyrardów i niestety jedną ofiarę śmiertelną.

15 listopada 27-letni mężczyzna potrącił dwie kobiety stojące na przystanku autobusowym w Żyrardowie; jedna z nich zmarła - poinformowała PAP oficer prasowa żyrardowskiej policji asp. Agnieszka Ciereszko.

Jak poinformowała policja, do wypadku doszło ok. godz. 7.20 na ul. Sikorskiego w Żyrardowie (Mazowieckie). 27-letni mężczyzna kierujący fiatem seicento potrącił dwie stojące na przystanku kobiety i uderzył w dwa zaparkowane na poboczu pojazdy - poinformowała PAP asp. Ciereszko.

Poszkodowane kobiety, w wieku 19 oraz 78 lat, zostały zabrane do szpitala. Starsza z nich zmarła na skutek odniesionych obrażeń. 19-latka nadal jest pod opieką lekarzy, ale jej życiu nic nie zagraża.

Mężczyzna kierujący fiatem był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w samochodzie mogło dojść do awarii, na skutek której kierowca nie mógł zapanować nad pojazdem. "Taka jest wstępna wersja, ale wszystko okaże się w trakcie dalszego postępowania wyjaśniającego" - zaznaczyła rzeczniczka żyrardowskiej policji. (PAP)

Aktualizacja 18.11

Areszt dla 27-latka, który potrącił autem dwie kobiety na przystanku autobusowym

Do aresztu trafił 27-latek, który w piątek w Żyrardowie (Mazowieckie) potrącił dwie kobiety stojące na przystanku autobusowym; jedna z nich zmarła w szpitalu. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. asp. Agnieszka Ciereszko, w niedzielę Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował wobec 27-letniego żyrardowianina trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

W piątek rano na ul. Sikorskiego w Żyrardowie kierujący fiatem seicento 27-latek zjechał z drogi i uderzył w dwie kobiety stojące na przystanku. Następnie wjechał w dwa stojące po drugiej stronie samochody.

Poszkodowane kobiety, w wieku 19 oraz 78 lat, w ciężkim stanie zostały zabrane do szpitala. Starsza z nich zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

27-latek początkowo utrzymywał, że przyczyną wypadku była awaria samochodu. Biegli szybko wykluczyli jednak tę wersję. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Nie posiadał prawa jazdy, a samochód, którym się poruszał nie miał badań technicznych. Dodatkowo wstępne badanie wykazało, że 27-latek był pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających i spowodowania wypadku, którego skutkiem jest śmierć 78-letniej kobiety i ciężkie obrażenia ciała u 19-latki. Grozi mu do 8 lat więzienia. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.