TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy liptowska magistrala zostanie przełożona? [FILM]
NášMIKULáš Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 16.06.2017 09:55:55 1 komentarz
Wizualizacja nowej stacji Liptovský Mikuláš

Prymatorzy (burmistrzowie) i starostowie (odpowiednik naszych wójtów) na Górnym Liptowie chcą rozpocząć ocenę oddziaływania na środowisko przełożenia głównej magistrali Słowacji na odcinku Paludza – Liptovský Hrádok.

Stowarzyszenie Gmin Liptowa (Združenie miest a obcí Liptova) na swoim posiedzeniu przyjęło uchwałę, zgodnie z którą żąda rozpoczęcia procedury oceny oddziaływania na środowisko modernizacji linii kolejowej.Poinformowała o tym słowackie media rzeczniczka urzędu miasta Liptovský Mikuláš, Viktória Čapčíková.

Ocena ta według planów Ministerstwa Transportu i Budownictwa, zgodnie z jej słowami, ma obejmować nie tylko odcinek Paludza – Liptovský Hrádok, ale cały szlak aż po Lučivnú.

Oznaczałoby to jednak opóźnienie projektu przynajmniej o trzy lata i ostateczne jego niepowodzenie, bo wtedy nie będą już dostępne pieniądze z funduszy unijnych. Dlatego walczymy o usunięcie wymogu dokonania OOŚ dla całej linii aż po Lučivnú i żądamy, by ocena została wykonana tylko dla sekcji Paludza – Liptovský Hrádok, abyśmy mieli możliwość przełożenia linii, wyjaśnia przewodniczący stowarzyszenia i prymator Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Członkowie stowarzyszenia uzgodnili, że modernizacji linii i planowanego przełożenia stanowczo potrzebują. Dla naszej społeczności ważne jest, aby w ramach modernizacji zbudować stację kolejową, która w Porube nigdy nie była i szosę, który połączy Demänovú z Liptovským Jánom, co wspomoże w szczególności rozwój turystyki na całym obszarze, powiedział o potrzebach w zakresie infrastruktury transportowej starosta Závažnej Poruby Pavel Beťko.

Prymator Liptovského Hrádku Branislav Tréger zauważył, że transport w Liptowie jest bardzo skomplikowany, a modernizacja linii pozwoliłaby na poprawę dostępności transportowej.

Przełożenie linii, wg ratusza w Liptovskom Mikuláši, przyniosłaby w stolicy Liptowa trzy nowe połączenia drogowe, które zasadniczo polepszą ruch w mieście.Sprawdź też:
Słowacja
okres Liptovský Mikuláš
modernizacja
zanieczyszczenie środowiska
  • Liptovski – 17.06.2017

    Ne rozumim voubec nic.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.