TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy liptowska magistrala zostanie przełożona? [FILM]
NášMIKULáš Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 16.06.2017 09:55:55 1 komentarz
Wizualizacja nowej stacji Liptovský Mikuláš

Prymatorzy i starostowie z liptowskich samorządów będą negocjować ze słowackim Ministerstwem Transportu i Budownictwa przełożenie najważniejszej linii Słowacji

Prymatorzy (burmistrzowie) i starostowie (odpowiednik naszych wójtów) na Górnym Liptowie chcą rozpocząć ocenę oddziaływania na środowisko przełożenia głównej magistrali Słowacji na odcinku Paludza – Liptovský Hrádok.

Stowarzyszenie Gmin Liptowa (Združenie miest a obcí Liptova) na swoim posiedzeniu przyjęło uchwałę, zgodnie z którą żąda rozpoczęcia procedury oceny oddziaływania na środowisko modernizacji linii kolejowej.Poinformowała o tym słowackie media rzeczniczka urzędu miasta Liptovský Mikuláš, Viktória Čapčíková.

Ocena ta według planów Ministerstwa Transportu i Budownictwa, zgodnie z jej słowami, ma obejmować nie tylko odcinek Paludza – Liptovský Hrádok, ale cały szlak aż po Lučivnú.

Oznaczałoby to jednak opóźnienie projektu przynajmniej o trzy lata i ostateczne jego niepowodzenie, bo wtedy nie będą już dostępne pieniądze z funduszy unijnych. Dlatego walczymy o usunięcie wymogu dokonania OOŚ dla całej linii aż po Lučivnú i żądamy, by ocena została wykonana tylko dla sekcji Paludza – Liptovský Hrádok, abyśmy mieli możliwość przełożenia linii, wyjaśnia przewodniczący stowarzyszenia i prymator Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Członkowie stowarzyszenia uzgodnili, że modernizacji linii i planowanego przełożenia stanowczo potrzebują. Dla naszej społeczności ważne jest, aby w ramach modernizacji zbudować stację kolejową, która w Porube nigdy nie była i szosę, który połączy Demänovú z Liptovským Jánom, co wspomoże w szczególności rozwój turystyki na całym obszarze, powiedział o potrzebach w zakresie infrastruktury transportowej starosta Závažnej Poruby Pavel Beťko.

Prymator Liptovského Hrádku Branislav Tréger zauważył, że transport w Liptowie jest bardzo skomplikowany, a modernizacja linii pozwoliłaby na poprawę dostępności transportowej.

Przełożenie linii, wg ratusza w Liptovskom Mikuláši, przyniosłaby w stolicy Liptowa trzy nowe połączenia drogowe, które zasadniczo polepszą ruch w mieście.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słowacja
okres Liptovský Mikuláš
modernizacja
zanieczyszczenie środowiska
  • Liptovski – 17.06.2017

    Ne rozumim voubec nic.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.