TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Długi weekend w Gdańsku. zmiany w komunikacji i utrudnienia na drogach
GDANSK.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 14.08.2019 11:09:00
Długi weekend w Gdańsku. zmiany w komunikacji i utrudnienia na drogach (foto: UMG)

W czwartek, 15 sierpnia, w związku z organizowanym XXV ORLEN Maratonem "Solidarności" w godzinach od około 8:30 do około 15:30 nastąpią czasowe zmiany na wybranych liniach autobusowych.

W czwartek, 15 sierpnia, w związku z organizowanym XXV ORLEN Maratonem "Solidarności" w godzinach od około 8:30 do około 15:30 nastąpią czasowe zmiany na wybranych liniach autobusowych.

Wszystkie linie tramwajowe będą funkcjonowały na aktualnych trasach, według obowiązujących rozkładów jazdy.

Linie 100, 149, 249 nie funkcjonują przez cały dzień.

Utrudnienia dla kierowców:

Biegacze wystartują o godz. 9.30 z Gdyni, przebiegną przez Sopot i ok. godz. 10.00 pojawią się w Gdańsku. Z tego względu kierowcy spotkają się z utrudnieniami związanymi z całkowitym bądź częściowym zamknięciem niektórych ulic na trasie maratonu. Koniec utrudnień przewiduje się ok. godz. 15.00.

Trasa gdańskiego odcinka maratonu przebiegać będzie następującymi ulicami: al. Grunwaldzka, al. Hallera , ul. Czarny Dwór, ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ul. Kołobrzeska, ul. Chłopska, ul. Pomorska, ul. Kapliczna, ul. Piastowska, ul. Kliniczna, ul. Jana z Kolna, ul. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Doki, ul. Łagiewniki, ul. Gnilna, ul. Rajska, ul. Wielkie Młyny, ul. Pańska, ul. Węglarska, ul. Tkacka, ul. Długa, ul. Długi Targ.

Od skrzyżowania ul. Czyżewskiego do skrętu przy Operze Bałtyckiej w al. Hallera bieg prowadzony będzie lewym pasem al. Grunwaldzkiej w kierunku Jelitkowa.

Ulica Czarny Dwór będzie kontrowana. Zawodnicy z al. Hallera będą biec lewym pasem, a wracać prawym. Podobnie będzie wyglądał ruch na al. Hallera.

Orientacyjne czasy utrudnień w ruchu na poszczególnych fragmentach trasy:

20 km - al. Grunwaldzka – ul. Jaśkowa Dolina - godz. 10:35- 12:05

25 km - ul. Czarny Dwór - godz.10:45- 12:45

30 km - ul. Pomorska - godz. 11:05 – 13:20

35 km - al. Hallera - godz. 11:20 – 14:00

40 km - ul. ks. Jerzego Popiełuszki - godz. 11:35 – 14:40

Meta - ul. Długi Targ - 11:40 – 15:00

W piątek, 16 sierpnia (długi weekend sierpniowy) trójmiejska komunikacja miejska będzie funkcjonować wg sobotnich rozkładów jazdy.

Bilety okresowe ważne od poniedziałku do piątku zachowują tego dnia ważność.

Również pociągi SKM będą kursować inaczej.

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 sierpnia na ul. Wita Stwosza i przy al. Grunwaldzkiej prowadzone będą prace torowe, wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego od "Strzyża PKM" do skrzyżowania ulic Pomorskiej i Chłopskiej. Tramwaje linii 5, 6, 12 pojadą na trasie skróconej, tramwaje linii 2 zmienią trasę, zostanie uruchomiona autobusowa linia komunikacji zastępczej T6.

Bilety jednoprzejazdowe będą ważne na tramwaj i autobus komunikacji zastępczej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.