TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do 2020 roku powstanie Centrum Zarządzania Parkingami P+R
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 11.07.2019 12:04:30
Do 2020 roku powstanie Centrum Zarządzania Parkingami P+R (foto: ZTM)

Do 2020 roku planowane jest zakończenie prac nad Centrum Zarządzania Parkingami "Parkuj i jedź" – informuje ZTM Warszawa.

Do 2020 roku planowane jest zakończenie prac nad Centrum Zarządzania Parkingami "Parkuj i jedź" – informuje ZTM Warszawa.

Z jednego miejsca pracownicy będą zarządzać monitoringiem, bezpieczeństwem pożarowym i oświetleniem na parkingach P+R. Będą mogli też na bieżąco reagować na awarie.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje, by w przyszłym roku zaczęło działać Centrum Zarządzania Parkingami "Parkuj i jedź". Obecnie trwają negocjacje z firmami zewnętrznymi, w ramach których zostanie wyłoniony wykonawca centrum. Zadaniem zwycięskiej firmy będzie przygotowanie i wdrożenie systemu, który umożliwi zarządzanie wszystkimi parkingami z jednego miejsca – węzła komunikacyjnego Młociny.

Będzie to system kompleksowego zarządzania systemami zabezpieczeń technicznych i automatyką budynkową, m.in. monitoringiem, bezpieczeństwem pożarowym i oświetleniem. Dodatkowo zostaną opracowane tzw. scenariusze alarmowe. Oznacza to, że pracownicy centrum będą w czasie rzeczywistym informowani o zdarzeniach i nieprawidłowościach pojawiających się na parkingach, a tym samym będą mogli na bieżąco reagować.

W kolejnym etapie prac planowana jest rozbudowa centrum o kolejne systemy, m.in. o stanie wolnych miejsc na poszczególnych parkingach oraz pobierania opłat parkingowych. Do końca 2020 roku, do Systemu Zarządzania Parkingami, jako pierwsze zostanie włączonych 10 obiektów ZTM: węzeł komunikacyjny Młociny wraz z parkingami P+R Metro Młociny I i II oraz kolejne parkingi P+R: Metro Marymont, Połczyńska, Metro Wilanowska, Metro Ursynów, Metro Stokłosy, Al. Krakowska, Ursus Niedźwiadek, Wawer SKM i Anin SKM. Docelowo wszystkie już funkcjonujące oraz planowane parkingi P+R będą zarządzane z Centrum Zarządzania Parkingami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
parking
P+R
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.