TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwie oferty na 40 wiat przystankowych w Ostrowcu
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.10.2018 17:30:55
Dwie oferty na 40 wiat przystankowych w Ostrowcu

Ostrowiec Świętokrzyski już wie, kto dostarczy 40 nowych wiat przystankowych.

W Ostrowcu Świętokrzyskim pojawi się 40 nowych wiat na przystankach autobusowych. Miasto wybrało już wykonawcę, który zrealizuje tę inwestycję.

Jest nim Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Ślizex" Wiesław Ślizewski. Wartość zamówienia opiewa na kwotę 1 170 960,00 PLN brutto. Nie był to jednak jedyny chętny do postawienia nowych wiat. Drugą firmą, która złożyła ofertę w przetargu okazała się Tejbrant Polska Sp. z o.o. z ceną 1 721 014,77 PLN brutto. Miasto zdecydowało o wyborze oferty tańszej, która zmieściła się w jego szacunkach.

Dodajmy jeszcze, że inwestycja będzie dofinansowania ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach programu "Ekologiczny transport miejski". Na projekt ten składają się takie inwestycje jak: zakup 10 nowych autobusów, nowa baza, utworzenie parkingów P&R oraz B&R, system karty miejskiej i wiele innych udogodnień. Mają być one zrealizowane do 2021 roku. Całość będzie kosztowała 25 mln PLN, z czego 17 mln PLN pochodzić będzie ze środków unijnych.

Zadania dla wykonawcy

Zadanie zostanie zrealizowane w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmuje dostawę i montaż 25 sztuk wiat przystankowych do 28 listopada 2018 roku. Drugi etap obejmuje pozostałą część dostawy i montażu 15 wiat do 30 października 2019 roku. Do zadań wykonawcy należy również w szczególności:

- sporządzenie projektów przyłączy elektrycznych zasilania wiat przystankowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami,

- zaprojektowanie dla poszczególnych wiat zasilania oświetlenia LED od najbliższego lub najkorzystniej usytuowanego słupa oświetleniowego,

- wykonanie instalacji uziemiającej wiaty przystankowe,

- wykonanie niezbędnych badań oraz pomiarów odbiorczych instalacji i urządzeń elektrycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami,

- demontaż istniejących wiat z ich transportem w wyznaczone przez zamawiającego miejsce oraz montaż dostarczonych wiat wraz z podłączeniem oświetlenia wiaty do sieci oświetleniowej miasta na przystankach komunikacji miejskiej.

Specyfikacja wiat

Konstrukcja wiaty ma być wykonana z profilów aluminiowych zamkniętych ze wzmocnieniem w postaci żebrowania wewnętrznego. Ściana najazdowa i ściana tylna mają być przeszklone - ze szkła hartowanego, bezpiecznego o grubości 8-10 mm.

Z kolei dach konstrukcji ma być płaski. W wiatach pojawią się gabloty zamykane na klucz, wyposażone w podświetlenie typu LED, a także ławki z oparciem o długości dwóch sekcji ściany tylnej. Dodatkowo do ściany wiaty ma być zamontowany kosz na śmieci wykonany z elementów ocynkowanych malowanych proszkowo.

O kolorystycznej historii ostrowieckich wiat można przeczytać TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Ostrowiec
Ślizex
Tejbrant
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.