TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dwóch chętnych na kontrole biletów w Nysie
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.01.2020 16:30:39
Dwóch chętnych na kontrole biletów w Nysie

W Nysie swoje kontrolerskie oferty złożyły dwie firmy: CP Windykacja i Rewizor.

W Nysie swoje kontrolerskie oferty złożyły dwie firmy: CP Windykacja i Rewizor.

Miejski Zakład Komunikacji w Nysie zaprosił potencjalnych wykonawców do udziału w postępowaniu, którego przedmiotem jest świadczenie usług dotyczących szeroko pojętej kontroli biletów w autobusach MZK.

Zamawiający znalazł dwie firmy, które są zainteresowane tym zamówieniem. Oferty zostały złożone przez:

  • CP Windykacja Sp. z o.o. – cena 127577,80 PLN brutto,

  • Rewizor Sp. z o.o. – cena 146247,00 PLN brutto.

Nie wiemy jaką kwotę na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć MZK. Trudno więc wskazać, czy złożone propozycje odpowiadają cenowo założeniom zamawiającego. Umowa z wybranym wykonawcą ma być podpisana już niebawem, bo od 1 lutego na okres 10 miesięcy.

Czynności kontrolne

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kontroli biletów w autobusach MZK. Przez kontrole zamawiający rozumie wejście kontrolerów do pojazdu i sprawdzenie czy wszyscy pasażerowie znajdujący się w pojeździe posiadają ważne bilety osobowe, dokumenty dające prawo do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego, a także czy nie doszło do naruszenia przepisów o przewozie bagażu i czy nie doszło do nieuzasadnionego zatrzymania pojazdu. Kontrola obejmie również nakładanie opłat za przejazd bez ważnego biletu. Zamawiający zwrócił szczególną uwagę na kontrole biletów dzieci do 13 roku życia. Kontrolerzy powinni przeprowadzać takie kontrole z uwzględnieniem wrażliwości i psychiki dziecka, z zaleceniem przekazania opłaty dodatkowej za brak ważnego biletu w zamkniętej kopercie adresowanej do opiekunów dziecka.

Kontrole, odwołania, windykacja

Kontrole mają być prowadzone przez 7 dni w tygodniu w godzinach funkcjonowania komunikacji miejskiej. MZK zastrzegło sobie prawo do wskazania wykonawcy odcinków sieci komunikacji miejskiej, którą należy objąć szczególnym nadzorem kontroli biletów. Liczba kontroli w miesiącu nie może być niższa niż 3000. Wykonawca będzie musiał zatrudnić minimum trzech kontrolerów oraz wyposażyć ich w sprzęt niezbędny do kontroli biletów. Do obowiązków firmy należy także zapewnienie punktu stacjonarnego do dokonywania wpłat oraz składania reklamacji na terenie miasta Nysa oraz infolinii czynnej 24 godziny. Firma będzie musiała prowadzić postępowania odwoławcze od nałożonych należności dodatkowych za przewóz. Do zadań wykonawcy należeć ma także prowadzenie procesu windykacji należności od dłużników oraz ewentualnie wszczęcie postępowań sądowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
kontroler
Nysa
Windykacja
Rewizor