TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Dzisiaj debata o transporcie publicznym w Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.02.2020 11:30:30
Dzisiaj debata o transporcie publicznym w Krakowie; fot. UM Kraków

11 lutego w Pałacu Krzysztofory odbędzie się debata o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości transportu publicznego w Krakowie. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

11 lutego w Pałacu Krzysztofory odbędzie się debata o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości transportu publicznego w Krakowie.

Prawie 140 lat temu pojawiły się pod Wawelem pierwsze tramwaje konne. W rozrastającym się Krakowie przełomu XIX i XX wieku transport publiczny stał się wymogiem koniecznym dla zapewnienia powszechnego środka przemieszczania się mieszkańców miasta.

Czas wyzwań

Obecnie debata o komunikacji zbiorowej nabrała szczególnego znaczenia wobec wyzwań, przed którymi stoi prawie milionowe współczesne miasto, jakim jest Kraków. Uważa się, że przesiadka z prywatnych samochodów do sprawnie zorganizowanej komunikacji miejskiej jest remedium na korki i sposobem na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. W ostatnich latach podjęto szereg inwestycji mających na celu zwiększenie komfortu podróżujących przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na otoczenie.

W czasie debaty porozmawiamy m.in. o przyszłości transportu publicznego w Krakowie: czy w naszym mieście powstanie metro, czy rozbudowana zostanie sieć połączeń tramwajowych oraz szybkiej kolei aglomeracyjnej.

Paneliści:

  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Stypuła, Politechnika Krakowska

  • dr inż. Marek Bauer, prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

  • Łukasz Franek – dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie

  • Robert Salisz – zastępca dyrektora ds. rozwoju Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Prowadzenie:

Jacek Salwiński, wicedyrektor Muzeum Krakowa.

Debata odbędzie się w sali Miedzianej. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Adres: Rynek Główny 35, KrakówSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.