TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryki przyjadą do Szczecina wiosną. Osobowe
TransInfo.pl - Opublikowano: 31.01.2019 09:55:39
Elektryki przyjadą do Szczecina wiosną. Osobowe (foto: UM Szczecin)

Na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pojawił się wynik przetargu na zakup i dostawę czterech fabrycznie nowych samochodów osobowych o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami.

Na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pojawił się wynik przetargu na zakup i dostawę czterech fabrycznie nowych samochodów osobowych o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami.

Kolejne ekologiczne pojazdy - 2 Nissany Leaf i Renault Zoe, pojawią się w naszym mieście wiosną.

Według specyfikacji technicznej auta mają być o napędzie w 100% elektrycznym, rok produkcji to 2018-2019, liczba miejsc 4–5, liczba drzwi 5, zasilane akumulatorem o pojemności min. 40 kWh, ładowane z gniazda "domowego" w standardzie z sieci jednofazowych 230 V, 16 A (ładowanie standardowe) oraz z gniazda ładowarki szybkiej i publicznych terminalów ładowania (ładowanie szybkie).

W warunkach mieszanej jazdy, na jednym ładowaniu w temperaturze otoczenia 10 °C – 20 °C zasięg ma być nie mniejszy niż 290 km. Jednostki miejskie dysponują już elektrycznymi samochodami. W lipcu 2017 roku zakupione zostały 2 Nissany Leaf, z których korzystają pracownicy ZDiTM, 2 przekazane zostały do innych jednostek miasta. Następnie w grudniu w Szczecinie pojawiły się Nissany ME0, 1 dla ZDiTM i 3 dla innych jednostek.

Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Polmotor Auto-Serwis, Jan Przepłata Dariusz Olkiewicz Spółka Jawna — 543 826,00 zł. Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach. Wykonawca na dostawę będzie miał 60 dni od momentu podpisania umowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
elektryk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.