TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2015: Pabianice
UM PABIANICE - Opublikowano: 16.09.2015 14:55:02
ETZT 2015: Pabianice

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu 22 września. Jakie atrakcje czekają na pabianiczan?

ETZT 2015: Pabianice

16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacją będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada ? jak co roku ? 22 września. Tego dnia właściciele samochodów pojadą komunikacją miejską za darmo. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny auta. Jakie jeszcze atrakcje czekają na pabianiczan?

?Łącz rozsądnie? ? tak brzmi hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września.

Sobota 19 września ? niedziela 20 września: ?Czwórka? z przewodnikiem

W sobotę 19 września i niedzielę 20 września autobusem linii 4 będzie jeździł przewodnik z Muzeum Miasta Pabianic. Opowie pasażerom o zabytkach i historii Pabianic. Spotkamy go w ?czwórce? między godziną 11:00 a 17:00.

Wtorek 22 września: Europejski Dzień bez Samochodu

We wtorek 22 września właściciele samochodów osobowych wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami i tramwajami. Wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Bez opłat pojedzie tyle osób (wliczając właściciela), ile jest miejsc siedzących wpisanych w dowodzie rejestracyjnym.

Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 262/2015/P Prezydenta Miasta Pabianic z dnia 14 września 2015 r. w sprawie zwolnienia z opłat za usługi lokalnej komunikacji autobusowej właścicieli samochodów osobowych w dniu 22 września 2015 r. oraz Uchwała nr XXXI/551/12 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 25 stycznia 2012 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi.

To nie koniec atrakcji z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Miejski Zakład Komunikacyjny 22 września w godzinach od 8:00 do 14:00 zaprasza na dzień otwarty do zajezdni autobusowej. Pasażerowie, którzy tego dnia będą jeździć autobusami, mogą się spodziewać miłej niespodzianki.

Cały tydzień: 16 - 22 września: 260 książek w autobusach, 3 konkursy

Przez cały tydzień, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, we wszystkich autobusach ponownie będzie prowadzona akcja ?Książka w drodze?. W sumie 260 książek będzie umieszczonych w autobusach, a chętni będą mogli wziąć je do domu, przeczytać i podać dalej.

Dla najmłodszych zostały zorganizowane konkursy plastyczne. Druga edycja konkursu ?Kolorowy bilet? adresowana jest do uczniów klas IV ? VI szkół podstawowych. Najciekawszy projekt biletu ulgowego znowu zostanie wydrukowany w nakładzie 50 tys. sztuk i wprowadzony do pełnoprawnej dystrybucji. Dla uczniów klas I ? III podstawówek kierowany jest natomiast konkurs na rysunek lub plakat (w formacie A4) promujący korzystanie z komunikacji miejskiej. Uczniowie powinni składać prace w szkołach w terminie do 5 października lub do 9 października w Zespole Inżyniera Miasta Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. św. Jana 4). Wybrane plakaty będą eksponowane w miejskich autobusach, a projekty biletów ? w Biurze Obsługi Klienta MZK.

MZK Pabianice wspólnie z Życiem Pabianic zapraszają do udziału w konkursie na hasło promujące korzystanie z komunikacji miejskiej. Autorzy najlepszych haseł zostaną nagrodzeni MIGAWKAMI. Za pierwsze miejsce zostanie przyznany bilet imienny 90-dniowy normalny dwustrefowy o wartości 240 zł. Za drugie miejsce ? bilet imienny 30-dniowy normalny dwustrefowy (warty 90 zł), a za trzecie ? bilet imienny 14-dniowy normalny dwustrefowy (kosztujący 50 zł). Propozycje haseł można nadsyłać e-mailem na adres: redakcja@zyciepabianice.pl albo dostarczyć do redakcji Życia Pabianic (Stary Rynek 7) na kuponie, umieszczonym w wydaniu tygodnika z 15 lub 22 września. Termin nadsyłania propozycji upływa 28 września, a wyniki ogłosimy 6 października.

ETZT 2015: Pabianice

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
MZK Pabianice
ETZT
ETZT 2015
DBS
DBS 2015