TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2019: Ministerstwo Infrastruktury przyzna nagrody
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.09.2019 10:30:41
EZT 2019: Ministerstwo Infrastruktury przyzna nagrody

Ministerstwo Infrastruktury ogłasza konkurs "Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2019".

Ministerstwo Infrastruktury już po raz drugi zaprasza polskie miasta i gminy do udziału w konkursie o nagrody Ministra Infrastruktury w polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT 2019).

Kampania ETZT trwa od 16 do 22 września każdego roku. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców.

Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy

W 2019 roku hasło kampanii – "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy" – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku. Slogan "Chodź z nami!" zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, zwłaszcza podczas codziennych podróży, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.

Celem konkursu jest nagrodzenie polskich miast i gmin oraz grup ludzi, organizacji pozarządowych, partnerów społecznych, instytucji badawczych/dydaktycznych, władz lokalnych/krajowych, instytucji publicznych i przedsiębiorstw publicznych/prywatnych za inicjatywy podejmowane w ramach tegorocznej kampanii ETZT.

Nagrody Ministra w kampanii ETZT mają charakter honorowy i będą przyznawane w 4 kategoriach konkursowych:

  • nagroda ETZT za najlepszą kampanię lokalną – dla dużego miasta/gminy (powyżej 50 000);

  • nagroda ETZT za najlepszą kampanię lokalną – dla małego miasta/gminy (poniżej 50 000 mieszkańców);

  • nagroda ETZT za najbardziej innowacyjne działanie, aktywność – dla miasta, gminy, grupy ludzi, organizacji pozarządowej, partnera społecznego, instytucji badawczej/dydaktycznej, władzy lokalnej/krajowej, instytucji publicznej, przedsiębiorstwa publicznego/prywatnego.

  • wyróżnienie ETZT dla najbardziej aktywnego województwa.

Szczegółowe warunki uczestnictwa oraz wzory formularzy konkursowych określa Regulamin, który można pobrać TUTAJ

Właściwe formularze konkursu oraz data rozpoczęcia i zakończenia ich przysyłania zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury w terminie późniejszym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
ETZT
MI