TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2019 w Gorzowie: Chodź z nami!
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.09.2019 12:00:26
ETZT 2019: Chodź z nami - do Gorzowa

Gorzów kolejny raz weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Tak bogatego programu jeszcze nie było…

Przez cały tydzień - od 16 do 22 września - czeka nas wiele aktywnych wydarzeń. Gorzów kolejny raz weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Tak bogatego programu jeszcze nie było…

​Kampania jest inicjatywą Komisji Europejskiej-Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. W zeszłym roku zachęcaliśmy mieszkańców, aby w międzynarodowy Dzień Bez Samochodu (22 września) zrobili urlop dla swoich czterech kółek, proponując darmową komunikację miejską. W tym roku przygotowaliśmy cały tydzień działań promujących tegoroczne hasło ETZT: Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy ze sloganem "Chodź z nami" ("Walk with us").

Zapraszamy m.in. do udziału w warsztatach edukacyjnych dla dorosłych i dzieci, na których przybliżone zostaną zasady poruszania się po mieście rowerem. Będzie też o rozwiązaniach na nowych ścieżkach rowerowych. W programie także konferencja na temat dostępności w transporcie publicznym oraz koncepcji zrównoważonego transportu w naszym mieście. Przygotowaliśmy też twórcze warsztaty, na których zbudujemy stojaki rowerowe ze zużytych palet. Ponadto w programie konkursy ekologiczne dla szkół podstawowych zorganizowane przez Związek Celowy Gmin MG-6, poznawczy spacer ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż rzeki Kłodawki wraz z Klubem Turystyki Pieszej "Nasza Chata", Masa Rowerowa.

Zachęcamy też, aby włączyć się w akcję "Sprzątanie świata", a 22 września w Dniu Bez Samochodu skorzystać z darmowej komunikacji publicznej.

Ostatnim wydarzeniem zaplanowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Warty. To wyjątkowe i piękne miejsce, które da chwile wytchnienia każdemu z nas.

Przypominamy również, że przez cały wrzesień miasto bierze udział w akcji "Rowerowa Stolica Polski". Wybierając się na eventy ETZT, przyjedź rowerem i zbieraj punkty dla naszego miasta. Jeśli jednak postawisz na komunikację publiczna, bądź EKO i kup bilet MZK poprzez aplikację mobilną mPay.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Gorzów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.