TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2019: Warszawa z konferencją o zrównoważonym transporcie
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.09.2019 13:30:45
ETZT 2019: Warszawa z konferencją o zrównoważonym transporcie

W poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja "Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport". Trwa rejestracja uczestników.

W poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja "Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport". Trwa rejestracja uczestników.

ETZT 2019

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu tradycyjnie odbywa się od 16 do 22 września. Jego podstawowym celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, a najbardziej znanym elementem jest przypadający na 22 września "Dzień bez samochodu". Tydzień ten tradycyjnie wypełniony jest działaniami, które popularyzują korzystanie z komunikacji miejskiej, roweru czy poruszanie się pieszo. Korzyści jakie płyną z korzystania ze zrównoważonego transportu to m.in. oszczędność czasu, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także jakości powierza, jak również możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich.

Działaniom promocyjnym i edukacyjnym towarzyszą także wydarzenia popularnonaukowe. Jednym z nich jest konferencja "Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport", która odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro). W wydarzeniu organizowanym przez m.st. Warszawę wezmą udział zarówno naukowcy, eksperci, jak i praktycy. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego trwają do środy, 11 września, do końca dnia.

Trzy bloki

Prezentacje będą przedstawiane w trzech blokach i dotyczyć będą zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast, uspokajania ruchu oraz zwiększania dostępności przestrzeni miejskiej. Oprócz przedstawicieli Warszawy, wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele magistratów z Łodzi i Sopotu, a także Politechniki Krakowskiej.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.00, a prezentacje i panele dyskusyjne planowane są w godz. 10.00-16.00.

Poniżej szczegółowy plan konferencji:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
konferencja
ETZT
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.