TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Finlandia otwiera granice. Nie dla Polaków
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.06.2020 09:30:31
Finlandia otwiera granice. Nie dla Polaków; fot. poliisi.fi

Finlandia otwiera granice dla turystów z krajów o niskiej liczbie zakażeń koronawirusem.

Rząd Finlandii ogłosił we wtorek plan uchylenia od 13 lipca obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla turystów, przybywających z 12 innych krajów europejskich, pod warunkiem, że nie wzrosną w nich wskaźniki zakażeń koronawirusem.

Wśród tych państw nie ma Polski.

Kto wjedzie?

Kraje, kwalifikujące się do złagodzenia ograniczeń, to te, w których liczba infekcji nie przekracza ośmiu przypadków na 100 tys. mieszkańców przez dwa tygodnie - poinformowała minister spraw wewnętrznych Maria Ohisalo.

Według rządu na podstawie danych z wtorku będą to: Włochy, Niemcy, Austria, Grecja, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Węgry, Lichtenstein, Chorwacja, Cypr i Irlandia.

Lista kwalifikujących się krajów zostanie jeszcze potwierdzona bliżej daty zniesienia kwarantanny. Do tej pory Finlandia zezwalała jedynie na podróże z większości krajów, związane z pracą, a w zeszłym tygodniu zniosła ograniczenia w podróżach turystycznych z krajów bałtyckich i nordyckich, z wykluczeniem Szwecji.

14-dniowa kwarantanna pozostanie obowiązkowa dla podróżnych ze Szwecji jako że według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wskaźnik infekcji w tym kraju osiągnął w niedzielę poziom 118,8 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Ohisalo powiedziała również, że rząd nadal zaleca zachowanie ostrożności, by nie zmienić pozytywnego trendu w walce z epidemią w Finlandii, gdzie wskaźnik infekcji wyniósł 3,2 na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Fiński rząd postanowił również uchylić wytyczne dla osób powyżej 70 roku życia, m.in. dotyczące unikania kontaktu fizycznego i spotykania ludzi jedynie na zewnątrz. Władze ustaliły 1 sierpnia jako datę końcową zalecenia dla wszystkich mieszkańców, by w miarę możliwości pracować zdalnie.

Finlandia zanotowała 327 zgonów z powodu Covid-19 i 7155 zakażeń. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
granica
Finlandia