TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk bez tunelu między dworcami
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.02.2019 15:30:38
Gdańsk bez tunelu między dworcami ; fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Gdański tunel między dworcem kolejowym i autobusowym został zamknięty. W komunikacji ma pomóc przedłużenie autobusowej linii 189.

Gdański tunel między dworcem kolejowym i autobusowym został zamknięty. W komunikacji ma pomóc przedłużenie autobusowej linii 189.

Trwający remont peronów kolejowych w centrum Gdańska wchodzi w kolejną fazę. W poniedziałek, 4 lutego, na kilka miesięcy zamknięte zostało przejście podziemne pomiędzy dworcami PKS i PKP. Pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami: by dostać się z jednego na drugi dworzec trzeba przejść ponad 1-kilometrową trasę. Lepsze skomunikowanie między obu dworcami i centrum miasta ma zapewnić przedłużona trasa autobusowa linii 189.

A oto komunikat Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku w tej sprawie:

-"Zgodnie z informacjami otrzymanymi od PKP, od poniedziałku, 04.02.2019 r. zamknięte dla ruchu pieszego zostanie przejście tunelowe z dworca PKS w kierunku centrum miasta. Uwaga! Dla pasażerów linii tramwajowych 4 i 11 oznacza to, że korzystając z przystanków "Dworzec PKS" będą mogli dojść wyłącznie do budynku PKS i stanowisk odjazdów autobusów. Nie będzie fizycznej możliwości korzystania ze schodów ruchomych, aby np. dojść do ul. Podwale Grodzkie.

W celu umożliwienia całodziennego skomunikowania dworca PKS z dworcem PKP i centrum miasta, od pierwszych porannych kursów w poniedziałek, 04.02.2019 r., autobusy linii 189, zamiast kończyć bieg na Wałach Piastowskich/Dworcu Głównym, pojadą przez Błędnik i ul. 3 Maja do dworca PKS. Tymczasowy przystanek końcowy będzie znajdował się przy Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy, natomiast przystanek początkowy - przy wyjeździe z dworca PKS. Autobusy linii 189 w dni powszednie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego kursują co około 15 minut, w międzyszczycie co ok. 20 minut. W weekendy i święta, w godzinach porannych i wieczornych, autobusy kursują co pół godziny, w ciągu dnia co ok. 20 minut. Link do rozkładów jazdy znajduje się TUTAJ.

Co się zmieni?

Zmiana będzie obowiązywać, w zależności od postępu realizowanej przez PKP inwestycji związanej z modernizacją dworca PKP i związanym z nim zamknięciem tunelu od strony ul. 3 Maja - prawdopodobnie do maja 2019 r."

Dzięki inwestycji realizowanej właśnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe, poprawić ma się estetyka oraz funkcjonalność tunelu. Przejście oraz perony będą przystosowane do obsługi wszystkich pasażerów kolei. Ułatwieniem na peronach i w dojściu, zarówno dla osób z dużymi i ciężkimi walizkami, jak i tymi, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich, będą na pewno cztery windy oraz cztery pary schodów ruchomych. Zmodernizowane obiekty będą miały odpowiednie oznakowanie i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.