TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk: Więcej połączeń autobusów i tramwajów
PAP - Opublikowano: 26.03.2020 14:30:09
Gdańsk: Więcej połączeń autobusów i tramwajów ; fot. fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdańsk wprowadzi więcej kursów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu od 30 marca

Więcej połączeń autobusów i tramwajów będzie od poniedziałku 30 marca w Gdańsku w godzinach szczytu - poinformował w czwartek, 26 marca Zygmunt Gołąb z Zarządu Transportu Miejskiego.

Wyjaśnił, że autobusy i tramwaje w Gdańsku od poniedziałki będą kursowały podobnie jak w dni powszednie wolne od nauki szkolnej.

-"Uwzględniając jednak aktualne potrzeby przewozowe, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu pojawią się dodatkowe połączenia. Część kursów - tak jak w tej chwili – zostanie zrealizowana dwoma pojazdami jednocześnie. W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone" - dodał.

Feryjne rozkłady jazdy niewiele różnią się od tych, które obowiązują w zwykłe dni powszednie. Tramwaje bowiem w obu przypadkach kursują identycznie, a ograniczenia dotyczą wybranych kursów linii autobusowych w godzinach pracy szkół. Są to połączenia, z których korzystają przede wszystkim uczniowie, aktualnie pozostający w domach.

Ponadto, od czwartku 26 marca wybrane kursy linii 115 (dojazdy do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego) oraz 111 i linii nocnej N8 (dojazdy do stoczni w Górkach Zachodnich i ze Stogów do Centrum) realizowane będą autobusami przegubowymi. Dzięki temu jednym pojazdem uda się przewieźć więcej osób.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Gdańsk