TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia modernizuje zatoki przystankowe
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.08.2018 14:10:46
Gdynia modernizuje zatoki przystankowe (foto: gdynia.pl)

W Gdyni ogłoszony został przetarg na modernizację zatok przystankowych komunikacji miejskiej.

W Gdyni ogłoszony został przetarg na modernizację zatok przystankowych komunikacji miejskiej.

W jego ramach wyremontowane zostaną wybrane przystanki w Śródmieściu, na Dąbrowie, Małym Kacku, Karwinach, Pustkach-Cisowskich i w Orłowie. Najwięcej z nich, bo aż 11, zlokalizowanych jest na Dąbrowie.

- Modernizacja zatok przystankowych obejmuje wymianę nawierzchni na betonową wraz z wykonaniem nowych, przyległych do nich, krawężników i chodników. Zostaną zastosowane systemy płytek naprowadzających dla osób niewidomych i niedowidzących oraz specjalne polimerobetonowe profilowane krawężniki, ułatwiających wsiadanie i wysiadanie z autobusów i trolejbusów osobom starszym, z niepełnosprawnościami oraz rodzicom z małymi dziećmi – mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Modernizację m.in. w Śródmieściu czeka zespół przystanków "Armii Krajowej" przy al. Władysława IV w stronę Miejskich Hal Targowych i zespół przystanków "Gdynia Dworzec GŁ PKP – Hala" przy ul. Jana z Kolna. Na Dąbrowie zostaną wyremontowane wybrane zatoki przystankowe wzdłuż ulic Rdestowej i Miętowej. Wśród nich znajdują się: "Kameliowa", "Paprykowa", "Szafranowa", "Piołunowa", "Tymiankowa" – wszystkie w obu kierunkach, a także przystanek przy pętli autobusowej "Dąbrowa Miętowa". Ponadto prace planowane są przy przystankach "Wiklinowa" w kierunku Pustek Cisowskich, "Myśliwska" na Karwinach i "Lidzka" na Małym Kacku - w kierunku Dąbrowy, przystanku "Al. Zwycięstwa/Wielkopolska" w Orłowie i "Al. Zwycięstwa" na granicy z Sopotem.

Zadanie "Modernizacja 19 zatok przystankowych" realizowane jest w ramach projektu "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia", na które Gdynia otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
przystanek
modernizacja
  • Kacper Oski – 08.08.2018

    Po co do razu zatokę modernizować ta kobitka na tej tez się ładnie prezentuje :)

  • Miłosz Mierkiewicz – 08.08.2018

    , przystanku "Al. Zwycięstwa/Wielkopolska" w Orłowie i "Al. Zwycięstwa" na granicy z Sopotem Przystanek nazywa się Zwycięstwa-Wielkopolska. Przystanek na granicy z Sopotem to "Bernardowska N/Ż" na al. Zwycięstwa

  • Pawel Ogrodnik – 08.08.2018

    Zamiast modernizować powinni je wyleczyć ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.