TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdyńskie warsztaty Ale Jazda w zabytkowym trolejbusie
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.10.2020 20:00:19
Gdyńskie warsztaty Ale Jazda w zabytkowym trolejbusie; fot. UM Gdynia

Muzealna jazda w zabytkowym "trajtku".

Jak połączyć misję przyświecającą muzeum z bardziej praktycznym podejściem do tematu? Przykład daje Muzeum Miasta Gdyni, które uczy najmłodszych lokalnej historii w… zabytkowym trolejbusie. Gdzie najlepiej można poczuć klimat Gdyni z dawnych lat, jeśli nie w wiekowym "trajtku"?

To zajęcia "Ale jazda", które łączą mobilną lekcję o gdyńskiej architekturze z warsztatami plastycznymi.

Ale jazda

Pod takim hasłem swoje siły łączą Muzeum Miasta Gdyni i Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej. To nietypowe warsztaty dla najmłodszych, które łączą muzealną lekcję lokalnej tożsamości z podróżą jednym z zabytkowych gdyńskich trolejbusów. Taki nietypowy sposób na przybliżanie dzieciom historii miasta cieszy się ogromnym powodzeniem – zapisy dla chętnych grup zapełniają się na kilka miesięcy do przodu!

Lekcja w trolejbusie dzieli się na dwie części – pierwsza to przejazd sprzed gdyńskiego InfoBoksu do Hali Targowej i ulicą Świętojańską, obserwując po drodze lokalną architekturę, czyli słynny gdyński modernizm. To część merytoryczna zajęć, natomiast na pętli przy Węźle Franciszki Cegielskiej przychodzi pora na warsztaty plastyczne, które koncentrują się na historii gdyńskich trolejbusów i zeroemisyjnym transporcie.

Jak informuje Muzeum Miasta Gdyni, do końca 2020 roku zajęcia będą odbywać się w co drugi poniedziałek o godzinie 11:00. Terminy na warsztaty do końca bieżącego roku zostały już zarezerwowane. Za projekt jest odpowiedzialny muzealny Ośrodek Edukacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Gdynia