TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Grecja obniży VAT na bilety lotnicze i autobusowe!
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.05.2020 11:30:33
Grecja obniży VAT na bilety lotnicze i autobusowe! fot. visitgreece.gr

Grecja szykuje się sezon turystyczny 2020. Start od 15 czerwca.

Premier Grecji Kyriakos Micotakis zapowiedział w środę, 20 maja, otwarcie sezonu turystycznego od 15 czerwca, w tym otwarcie sezonowych hoteli.

Od początku lipca wznowione mają być międzynarodowe loty do najpopularniejszych miejscowości turystycznych.

Powitaniem … termometrem

W telewizyjnym wystąpieniu w środę wieczorem szef rządu w Atenach zapowiedział, że przyjeżdżający do Grecji turyści będą poddawani testom na obecność koronawirusa. Zaznaczył, że w placówkach turystycznych nadal będzie obowiązywał rygor sanitarny, ale nie na tyle, by "przesłonił nasze jasne słońce lub naturalne piękno Grecji".

Micotakis ogłosił przy tym sukces swojego rządu w walce z pandemią koronawirusa, przez co Grecja stała się jego zdaniem przykładem do naśladowania dla świata.

Słowa premiera potwierdzają statystyki: dotychczas w całym kraju wykryto 2 850 infekcji nowym koronawirusem, zmarło 166 zakażonych osób. W ciągu ostatniej doby wykryto 10 nowych zakażeń, a w ciągu ostatnich siedmiu dni - 90.

Niższy VAT na bilety!

Mimo to prognozy Komisji Europejskiej przewidują, że grecka gospodarka w tym roku zaliczy największy spadek PKB - o 9,75 proc. - spośród wszystkich krajów UE.

Aby ożywić poszkodowany przez pandemię sektor turystyczny, Micotakis zapowiedział zmniejszenie podatku VAT na bilety lotnicze, autobusowe i rejsowe, a także na kawę, napoje oraz bilety do kin letnich.

Już w poniedziałek w całym kraju otwarto dla zwiedzających atrakcje archeologiczne, w tym ateński Akropol. W czerwcu otwarte zostaną m.in. muzea i kina letnie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
turystyka
Grecja