TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Groził nożem kontrolerowi - został zatrzymany
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.03.2019 11:30:22
Groził nożem kontrolerowi - został zatrzymany

Łódzka policja zatrzymała 27-letniego pasażera tramwaju, który przyłapany na jeździe bez biletów groził nożem kontrolerowi.

Łódzka policja zatrzymała 27-letniego pasażera tramwaju, który przyłapany na jeździe bez biletów groził nożem kontrolerowi. Mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych. Grozić mu może dwa lata więzienia - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka policji Joanna Kącka.

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło w środę. Policja otrzymała informację o agresywnym pasażerze, który miał jechać tramwajem "na gapę". Z relacji kontrolera wynikało, że mężczyzna najpierw oświadczył, że nie ma biletu, potem, że nie ma dokumentu tożsamości, a następnie odmówił podania numeru PESEL.

"Sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa. Pasażer korzystając z zatrzymania się tramwaju na przystanku próbował opuścić pojazd. Wówczas kontroler zagrodził 27-latkowi drogę. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy mężczyzna wyjął z kieszeni nóż kierując go w stronę kontrolera" - informuje Kącka.

Pokrzywdzony, po szarpaninie, obezwładnił napastnika i powiadomił policję. Mężczyzna został zatrzymany. Według policji, był trzeźwy.

Po złożeniu przez kontrolera wniosku o ściganie napastnik usłyszał już zarzut gróźb karalnych. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. W czwartek prokuratura i sąd mają zadecydować o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec niego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
Łódź
  • Piotr Badowski – 21.03.2019

    Dlatego to nic dziwnego, że na zachodzie praktykuje się przednie drzwi podczas wchodzenia do pojazdu. Cywilizuje to trochę pasażera. Jednak u nas dopóki autobus będzie udawał tramwaj pod względem liczby przewożonych pasażerów i długości tras, trudno byłoby coś takiego wprowadzić.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.