TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hindusi kierowcami autobusów w Poznaniu?
RADIO POZNAŃ - Opublikowano: 04.06.2018 12:10:16

MPK chce zatrudnić kierowców i motorniczych z zagranicy.

Jak informuje Radio Poznań - MPK Poznań chce zatrudnić kierowców i motorniczych z zagranicy. Przez niskie bezrobocie w firmie brakuje rąk do pracy.

Prezes przedsiębiorstwa Wojciech Tulibacki na razie nie chce mówić o szczegółach, ale MPK pracowników planuje szukać na całym świecie.

- Jeśli ma się pilną potrzebę, aby zatrudnić, to szuka się ludzi na całym świecie. To oczywiście nie znaczy, że my zatrudnimy każdego - twierdzi prezes MPK.

Według naszych informacji, MPK może zatrudnić grupę Hindusów, która już pracuje na terenie Wielkopolski. Radny PO Tomasz Lipiński mówi, że zagraniczni kierowcy mogą świetnie się sprawdzić w swoich rolach. Pozytywnie o pomyśle wypowiada się również radny Mateusz Rozmiarek z PIS.

- Absolutnie nie widzę jakiegokolwiek problemu w tym. Tego typu działanie może być lekcją dla poznaniaków, że wszyscy są równi - mówi Rozmiarek.

MPK zapewnia, że zatrudniani ludzie będą odpowiednio przygotowani. Na razie nie wiadomo, kiedy obcokrajowcy zaczną wozić poznańskich pasażerów.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.