TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Indie zawieszają międzystanową komunikację
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.03.2020 13:30:28
Indie zawieszają międzystanową komunikację; fot. financialexpress.com/

Władze zawiesiły połączenia kolejowe i autobusowe między stanami Indii w związku z pandemią koronawirusa.

Cztery stany, w tym Delhi, wprowadziły surowe ograniczenia w poruszaniu się i nakazały mieszkańcom pozostanie w domach. Zakaz dotyczy również 75 okręgów z dużą liczbą zarażeń.

-"Mówi się, że wyjątkowe czasy wymagają podjęcia wyjątkowych środków" - powiedział szef władz Delhi Arvind Kejriwal na konferencji prasowej, cytowany przez dziennik "The Indian Express".

Od godz. 6 rano w poniedziałek do końca marca obowiązują w Delhi surowe ograniczenia w poruszaniu się, a mieszkańcy mają pozostać w domu. "Mniej będziesz wychodził, będziesz bardziej bezpieczny. Zostań w domu, chyba że (wyjście - PAP) jest bardzo ważne, jak zakup mleka lub jedzenia - tłumaczył Kejriwal.

Do kluczowych usług, których przepisy nie dotyczą, zalicza się praca w administracji publicznej, szpitalach, bankach, mediach, sklepach spożywczych, aptekach oraz przy dowozie posiłków oraz towarów zamówionych w internecie.

Sytuacja w Delhi

Transport publiczny w Delhi - w tym metro i taksówki oraz samochody popularnych aplikacji Uber i Ola - został zawieszony. Jedynym wyjątkiem jest ograniczony do jednej czwartek tabor autobusowy, który ma dowozić osoby pracujące w kluczowych sektorach takich jak opieka medyczna.

Dodatkowo na terenie Delhi zakazano zgromadzeń liczących więcej niż pięć osób.

Podobne, surowe ograniczenia obowiązują w jeszcze trzech stanach Indii: Pendżabie, Dźarkhandzie i Nagalandzie. Oprócz tego wprowadzono blokadę 75 okręgów na terenie 22 stanów, gdzie wykryto wzrost zarażeń lub duże prawdopodobieństwo rozszerzenia się epidemii koronawirusa.

Bez kolei

Rząd premiera Narendry Modiego zawiesił do końca marca pasażerskie połączenia kolejowe i autobusowe między stanami.

Codziennie kolejami podróżuje 23 mln pasażerów w ponad 13,5 tys. pociągach. Władze obawiały się fali powrotów do rodzinnych miasteczek i wsi z powodu zamykania fabryk i sklepów w dużych miastach. Przez następne 10 dni w pociągach mogło się znaleźć dodatkowe 140-160 mln podróżnych, co groziłoby szybszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju.

Jednocześnie na trasach jest ok. 61 tys. wagonów towarowych. Transport towarowy nie został zawieszony.

Wiele połączeń zawieszono już w niedzielę, gdy całe Indie przeszły próbny tzw. ludowy dzień w domu. Trwał od godz. 7 rano do 21 wieczorem.

W Indiach dotychczas odnotowano 415 przypadków koronawirusa i siedem ofiar śmiertelnych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Indie