TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inwestycje w informacje w kieleckich autobusach
ECHA DNIA ŚWIĘTKORZYSTKIE - Opublikowano: 11.10.2018 14:38:11

W kieleckich autobusach montowane są tablice koralikowe pokazujące trasę i aktualną pozycję pojazdu.

Jak informuje Echo Dnia Świętokrzyskie - rozpoczął się montaż elektronicznych tablic koralikowych w kieleckich autobusach. Dzięki temu urządzeniu pasażer jadący autobusem widzi dokładnie wszystkie przystanki na trasie danej linii oraz aktualną lokalizację pojazdu.

W Kielcach kursuje 188 autobusów. Wśród 25 z nich są pojazdy hybrydowe kursujące od stycznia i od , które są już wyposażone w tablice koralikowe, w zapowiedzi głosowe informujące, na jakim przystanku zatrzymuje się autobus oraz nowe automaty do sprzedaży biletów. Pozostałe autobusy mają tylko niektóre z tych urządzeń albo żadnego.

W 40 autobusach zakupionych przez ratusz z funduszy unijnych w latach 2009-2010 działa tylko system zapowiedzi głosowych.

- Te wozy wyposażymy jeszcze w tablice koralikowe oraz dwufunkcyjne automaty umożliwiające zakup biletów kartą płatniczą. Natomiast w pozostałych 123 autobusach, które są własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji trzeba zamontować montaż wszystkie urządzenia: tablice koralikowe, system zapowiedzi głosowych oraz dwufunkcyjne biletomaty- informuje Grzegorz Witkowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Montaż tablic koralikowych oraz system zapowiedzi głosowych już się zaczął. Pierwsze 10 autobusów wyjechało już z nowymi elektronicznymi systemami. – Montaż tych urządzeń w całym taborze ma się zakończyć do maja przyszłego roku – dodaje rzecznik. – Natomiast na zakup i montaż automatów do sprzedaży biletów do był ogłoszony osobny przetarg. Wymiana starych biletomatów wkrótce się rozpocznie i potrwa do czerwca 2019 roku.

Po zakończeniu inwestycji wszystkie miejskie autobusy będą wyposażone w tablice koralikowe oraz ... gadulca, czyli system zapowiedzi głosowych i nowy biletomaty.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
informacja
MPK Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.