TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ITS Siemensa poprawi bezpieczeństwo na … wyścigach samochodowych
- Opublikowano: 11.03.2019 15:13:10
ITS Siemensa poprawi bezpieczeństwo na … wyścigach samochodowych

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oraz spółki Siemens Mobility i Siemens PLM Software rozpoczęły projekt poprawy bezpieczeństwa widzów oraz kierowców wyścigów samochodowych na całym świecie.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oraz spółki Siemens Mobility i Siemens PLM Software rozpoczęły projekt poprawy bezpieczeństwa widzów oraz kierowców wyścigów samochodowych na całym świecie.

W ramach projektu testowane będą m.in. technologie ITS Siemensa pomagające w wykrywaniu osób znajdujących się w niebezpiecznych miejscach podczas trwania wyścigu, co pozwoli zapobiegać wypadkom. FIA będzie także wspierać Siemensa w projektowaniu aplikacji dla pojazdów autonomicznych operujących w sytuacjach rzeczywistych. Wyniki tego projektu będą miały bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych w miastach.

FIA dąży do tego, aby połączyć wyścigi samochodowe z rozwiązaniami poprawiającymi mobilność miejską. Współpraca między naszymi firmami w obszarze badań i rozwoju nad najnowszymi technologiami stosowanymi w wyścigach samochodowych i transporcie publicznym w miastach, pozwoli poprawić bezpieczeństwo podczas takich imprez sportowych oraz znacznie wpłynąć na rozwój transportu publicznego w inteligentnych miastach - powiedział Jean Todt, szef FIA.

Bardzo się cieszymy na współpracę z FIA. Chcemy określić jak technologie pojazdów sprzężonych i autonomicznych mogą pomóc w polepszaniu bezpieczeństwa kierowców rajdowych oraz widzów oraz nauczyć się poprawiać inteligentną infrastrukturę i bezpieczeństwo pieszych w miastach - powiedział Marcus Welz, dyrektor pionu ITS na obszarze Ameryki Północnej w Siemens Mobility

W zeszłym roku, ponad 4 miliony widzów oglądało na żywo wyścigi samochodowe. Często trasy wyścigów są rozciągnięte na odcinkach powyżej 25 kilometrów, co stanowi poważne wyzwania dla organizatorów, zwłaszcza w obszarze monitoringu całej trasy na zróżnicowanym i trudnych terenach. Monitoring jest niezbędny nie tylko dla kierowców, ale także dla widzów, którzy mogą znajdować się w niebezpiecznych dla nich miejscach.

Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest tworzenie zaawansowanych symulacji w 2D i 3D. W przygotowaniu symulacji będą pomagać zaawansowane zintegrowane czujniki i klasyfikacja obrazów, technologia pojazdów połączonych, a także inteligentna infrastruktura zbierająca dane o zagrożeniach i tworząca "sieć bezpieczeństwa" łącząca kierowcę, osoby nadzorujące monitoring, organizatorów i widzów wyścigów

Doświadczenia ekspertów z FIA oraz Siemensa nabyte podczas testów prowadzonych podczas wyścigów przyspieszą już istniejące projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach miast, w tym m.in. projekt autonomicznego ruchu na kampusie w Monachium rozwijany przez Siemens Mobility od 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
ITS
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.