TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jak kontrolować bilety w dobie koronawirusa?
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 20.03.2020 11:30:45
Jak kontrolować bilety w dobie koronawirusa? fot. ZTM Warszawa

Warszawscy kontrolerzy dostali środki do dezynfekcji i zalecenie, aby utrzymywali odległość 1,5 m od pasażerów – poinformował stołeczny ratusz.

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego nie rezygnuje z kontroli biletów w komunikacji miejskiej. Kontrolerzy dostali środki do dezynfekcji i zalecenie, aby utrzymywali odległość 1,5 m od pasażerów – poinformował stołeczny ratusz.

19 marca ZTM w Warszawie poinformował PAP, że w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa nie bierze pod uwagę wprowadzenia darmowej komunikacji.

PAP zwrócił się do ZTM z pytaniem, czy w związku z tym, w pojazdach komunikacji publicznej będą prowadzone kontrole i jakie zabezpieczenia przewidziano dla kontrolerów.

Kontrolerska odpowiedź

-"Wyposażyliśmy pracowników w niezbędne środki do odkażania urządzeń i rąk. Podczas przeprowadzanych kontroli, pracownicy nie biorą biletów i kart miejskich do ręki – pasażer sam zbliża kartę do czytnika. Kontrolerzy utrzymują zalecany dystans pomiędzy mieszkańcem, 1m – 1,5m" – czytamy w informacji przekazanej Polskiej Agencji Prasowej.

Podkreślono w niej, że działania te są podejmowane z "uwagi na bardzo dużą liczbę kontaktów z innymi osobami (rocznie wykonywanych jest ok. 8,8 mln kontroli), w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i kontrolerów".

19 marca w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 było 289 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym było 7591 osób, kwarantannę przechodzą 3163 osoby. U 82 pacjentów potwierdzono przypadki zachorowania.

Według czwartkowych danych w całej Polsce odnotowano dotychczas 355 przypadków zachorowania na COVID-19, pięć osób zmarło(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kontroler
Warszawa