TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jaworzno z lepszą informacją pasażerską
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.07.2019 16:30:39
Jaworzno z lepszą informacją pasażerską

Od maja PKM Jaworzno od informuje podróżnych o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów na przystankach usytuowanych przy ulicy Podwale.

Od maja PKM Jaworzno od informuje podróżnych o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów na przystankach usytuowanych przy ulicy Podwale.

Miasto zainwestowało w przebudowę czterech przystanków, które wyposażono w wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej firmy Dysten. Są to pierwsze w Jaworznie urządzenia w technologii LED wyświetlające faktyczne czasy przyjazdów na podstawie danych z systemu KiedyPrzyjedzie.pl – dotychczas miasto wykorzystywało wyświetlacze LCD.

Inteligentne Miasto

Smart City to przyszłość rozwoju miast, a coraz więcej ośrodków miejskich pretenduje do bycia "smart". Jaworzno wdrażając elementy Inteligentnych Systemów Transportowych wpisuje się w koncepcję Smart City. Inteligentny transport ułatwia rozwiązywanie powszechnych i dotkliwych problemów komunikacyjnych, z jakimi codziennie borykają się mieszkańcy miast - korków na drogach, trudności w znalezieniu miejsca do zaparkowania, braku informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu, tramwaju czy pociągu.

Szereg urządzeń, takich jak znaki zmiennej treści, elektroniczne tablice prezentujące wolne miejsca parkingowe czy wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej podnoszą wydajność transportu. Niezbędny jest także system, który dostarcza zaawansowane narzędzia do prowadzenia analiz dla lepszego planowania i koordynacji działań oraz optymalizacji procesów miejskich. W badaniu "Smart Cities Index 2019" Warszawa plasuje się na 89 miejscu na 100 wyróżnionych miast. Jest to jedyne polskie miasto w rankingu, co oznacza, że w tym obszarze mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Wyższa jakość

Idea Smart City zakłada wykorzystywanie nowych technologii w celu podnoszenia jakości życia mieszkańców miast, przy czym zastosowane technologie powinny być dostępne dla wszystkich i proste w obsłudze. I właśnie takie rozwiązanie Jaworzno dostarczyło swojej społeczności.

System KiedyPrzyjedzie.pl zapewnia pasażerom dostęp do informacji o rzeczywistych godzinach przyjazdu ich środków transportu, a przewoźnikom daje możliwość nadzoru nad realizacją rozkładów jazdy. Tablice systemu informacji pasażerskiej wyświetlają zaczerpnięte dane na matrycy LED o wysokiej jasności tak, by informacje były jak najlepiej czytelne dla pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SDIP
Jaworzno
KiedyPrzyjedzie.pl
PKM Jaworzno
  • Sebastian Lk – 06.07.2019

    Kolejni, co mają za dużo pieniędzy...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.