TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jedna oferta w pabianickim przetargu na biletomaty
TransInfo,pl - Opublikowano: 10.04.2018 13:36:10
Jedna oferta w pabianickim przetargu na biletomaty

W przetargu Urzędu Miejskiego w Pabianicach na dostawę i montaż 10 biletomatów do autobusów i 5 biletomatów stacjonarnych wpłynęła jedna oferta, złożona przez Mera – Systemy

W przetargu Urzędu Miejskiego w Pabianicach na dostawę i montaż 10 biletomatów do autobusów i 5 biletomatów stacjonarnych wpłynęła jedna oferta, złożona przez Mera – Systemy na kwotę 1 mln 271 tys. 328 zł. Trwa sprawdzanie oferty.

Po rozstrzygnięciu przetargu pierwsze urządzenia mogłyby się pojawić do końca sierpnia.

Biletomaty będą ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla (urządzenie mają być dostarczone do końca sierpnia) oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym (do końca października).

Uniwersalny biletomat 

Będą przyjmowały płatności monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Biletomat stacjonarny kosztuje 181,5 tys. zł. 10 mobilnych biletomatów zamówiono do autobusów Solaris Urbino 12, czyli tych, które pozostaną jeszcze w eksploatacji po zakupie nowego taboru. Jeden biletomat mobilny kosztuje 36,3 tys. zł. Urządzenia mają być dostarczone w październiku.

Przypomnijmy, że w biletomaty wyposażonych będzie również 18 nowych autobusów hybrydowych niedawno zakupionych przez miasto. Biletomaty w autobusach będą przyjmować tylko płatności kartą. We wszystkich automatach, zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach, będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować "Migawkę". Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich.

Powyżej budżetu

Złożona oferta wynosi 1 mln 271 tys. 328 zł i przekracza o 69 tys. zł cenę zarezerwowaną przez zamawiającego. Wykonawca dodatkowo zaproponował wyższe parametry urządzeń:

  • infokiosk w biletomatach stacjonarnych,

  • kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu)

  • wdrożenie możliwości płacenia w biletomatach za pomocą polskiego standardu płatności Blik.

Na zakup biletomatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie w ramach projektu pn. "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach".

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
biletomat
MZK Pabianice
Mera